VanEck CEO’su: Bitcoin ATH’ı Bu Zaman Görecek!

Kripto para piyasasında Bitcoin, kurumsal yatırımcıların dikkatini çeken bir potansiyel işareti olarak duruyor. VanEck’in CEO’su Jan van Eck, Bitcoin’in geleceğine olan güvenini dile getiriyor. CEO, BTC’nin gelecek yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağını tahmin ediyor. Van Eck’in öngörüsü, piyasa dinamiklerinin ve Bitcoin’in finansal sistemdeki benzersiz konumunun derinlemesine anlaşılmasına dayanıyor.

Jan van Eck: Bitcoin altına eşlik edecek!

Bitcoin’in yolculuğu, göz göre göre büyüyen bir dahininkini yansıtıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere 2017’de 3.000 dolardan başlayarak değeri hızla yükseldi. Lider kripto para dayanıklılık gösterdi ve yatırımcılar için yadsınamaz bir çekiciliğe sahip oldu. Bu nedenle Van Eck, Bitcoin’i altınla karşılaştırıyor. Bu bağlamda bir değer deposu olarak potansiyeline dikkat çekiyor. Bu karşılaştırma, Bitcoin’in geleneksel değer tutan varlıklarla benzerlik gösteren içsel niteliklerine dayanıyor. Van Eck CEO’su şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bitcoin altına eşlik edecek, insanlara bunu söyledim. Bu 2017’deydi… Bitcoin şu anda 10 kat arttı… Bence BTC gözlerimizin önünde büyüyen bariz bir varlık.

Bitcoin Fiyat Performansı. Kaynak: TradingView

CEO’nun görüşleri Bitcoin’i ileriye götüren makroekonomik faktörleri ortaya koyuyor. Gerçekten de, faiz oranları ile Bitcoin ve altın gibi değer deposu varlıklar arasındaki önemli ilişkiye dikkat çekti. Faiz oranlarının düşme eğilimi göstermesiyle Bitcoin’in cazibesi daha da artıyor. Bu korelasyon, 50 milyondan fazla kullanıcısı olan Bitcoin’in artan kabulü ve ağ etkisi ile birleştiğinde, kayda değer büyümesi için zemin hazırlıyor. Jan van Eck, ek olarak şu yorumu yapıyor:

Bence Bitcoin’i geride bırakacak, internet mağaza değeri dediğim başka bir şey hayal etmek imkansız. Yani bu bir numara!

BTC 12 ay içinde ATH’a ulaşacak!

Yine de Bitcoin siyasi riskler ve kötü niyetli faaliyetlerde kullanımına ilişkin eleştirilerle karşı karşıya. Örneğin JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon kısa bir süre önce, hükümette bir pozisyonda olması halinde Bitcoin ve kripto para birimlerini “kapatacağını” belirtti. Van Eck, bu endişeleri kabul ediyor. Ayrıca, geleneksel finans kurumlarının benzer sorunlarla boğuştuğu daha geniş bağlamı vurguluyor. Dolayısıyla bu endişeleri doğrudan ele alıyor. Van Eck’in argümanı endişeleri göz ardı etmiyor. Ancak Bitcoin’in sağlamlığını ve potansiyelini vurgulayarak bunları dengeli bir perspektife oturtuyor.

Van Eck’e göre Nisan ayında gerçekleşecek olan halving Bitcoin için çok önemli. Bitcoin’in büyümesini, 2017 sonrası toparlanma ve büyümesinin de gösterdiği gibi, balon aşamalarının ötesine geçerek olgunlaşan bir çocuğun büyümesine benzetiyor. Dolayısıyla, bu büyüme yörüngesi Bitcoin’in kalıcı değerine ve 12 ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşma potansiyeline işaret ediyor.

Benzer şekilde, Pantera Capital Yönetici Ortağı Dan Morehead, Bitcoin’i yöneten belirli arz ve kripto para dağıtım parametrelerinin, fiyatında belirgin bir dört yıllık döngüye yol açtığına inanıyor. Bu nedenle, Bitcoin’in boğa piyasasının 2025 yılına kadar devam edeceğini belirtiyor. Bununla birlikte bunu, geçmiş performansın gelecekteki eğilimlerin güvenilir bir göstergesi olmasına bağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir