Realme GT Neo 6, 24GB RAM ve Snapdragon 8 Gen 2 ile piyasayı sallamaya hazır

Realme, geçen yıl Şubat 2023’te Snapdragon 8+ Gen 1 ile donatılmış Realme GT Neo 5’i tanıttı. Markanın şimdi de Realme GT Neo 6 olarak adlandırılan halefi üzerinde çalıştığı söyleniyor. Neo 6 hakkında detaylar, geçen yıl Kasım ayından bu yana yavaş yavaş sızdırılmaya başlandı.

Son olarak, bir sızıntı kaynağı olan Smart Pikachu, cihazın 24 GB RAM ile gelebileceğini ortaya çıkardı. Realme GT Neo 6‘nın, Çin pazarında Snapdragon 8 Gen 2 ile güçlendirilmiş en uygun fiyatlı akıllı telefon olabileceği speküle ediliyor.

Realme GT Neo 6, 24GB RAM ve Snapdragon 8 Gen 2 ile piyasayı sallamaya hazır

Cihazın başlangıç fiyatının yaklaşık 2,000 Yuan (yaklaşık 280 dolar) olması bekleniyor. Bu da GT Neo 6‘nın Redmi K70, iQOO Neo 9, Honor 90 GT ve OnePlus Ace 3 gibi diğer SD8G2 telefonları ile rekabet etmesini sağlayacak. Sızıntı kaynağına göre Realme GT Neo 6’nın mühendislik prototipi 24 GB RAM ile donatılmış. Bu da nihai ürünün de bu büyük RAM miktarı ile gelme ihtimalini güçlendiriyor.

Diğer raporlar, Realme GT Neo 6‘nın 1.5K çözünürlüklü bir OLED panel ve dayanıklı bir metal orta çerçeve ile gelebileceğini öne sürüyor. Akıllı telefonun diğer detayları henüz açıklanmadı. İlgili diğer haberlerde, Realme’nin global pazarda Realme 12 Pro serisi akıllı telefonları piyasaya sürmeye hazırlandığı belirtiliyor. Rapora göre, 29 Ocak’ta tanıtılacak olan Realme 12 Pro ve 12 Pro+, sırasıyla Snapdragon 6 Gen 1 ve 7s Gen 2 yonga setleri ile donatılacak. Realme henüz 12 Pro serisinin Çin pazarı için lansman tarihini onaylamadı. Bu nedenle, 12 Pro ve 12 Pro+’ın Çin’de Şubat ayında, GT Neo 6’nın ise takip eden ayda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx