IF Wedding Fashion İzmir podyumlarında yeni bir yıldız doğdu

IF Wedding Fashion İzmir podyumlarında yeni bir yıldız doğdu

Geleceğin modasına genç tasarımcılar ile yön veren IF Wedding Fashion İzmir – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nda yeni bir yıldız doğdu. 13. Gelinlik Tasarım Yarışması’nın birincisi Enes Yolcu’nun 24 parçadan oluşan “Narcissus” koleksiyonu, 17. IF Wedding Fashion İzmir kapsamında düzenlenen Performans Defilesi’nde podyuma çıktı. Nergis çiçeğinin mitolojik hikayesinden ilham alan şık ve göz doldurucu koleksiyon, ayakta alkışlandı.

IF Wedding Fashion İzmir Fuarı, 17. kez kapılarını açtı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından Ege Giyim Sanayicileri Derneği partnerliğinde 21-24 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlenen fuarda, Türkiye’den ve 7 ülkeden abiye giyim, gelinlik, damatlık, aksesuar ile çocuk giyim ürün gruplarından 228 katılımcı yer alıyor. Moda trendlerinin belirlendiği, sektöründe Avrupa’nın en büyük fuarı IF Wedding Fashion İzmir, moda dünyasına yeni tasarımcılar kazandırma yolunda gençlerin hayallerine ışık tutuyor. Tasarımcı adaylarına, profesyonel hayatlarındaki ilk defilelerini sergileme olanağı tanıyan Gelinlik Tasarım Yarışması’nda, geçen yıl birincilik ödülünü kazanan Enes Yolcu’nun “Performans Defilesi” de fuarın üçüncü gününde modacı, katılımcı ve ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Yolcu’nun, Nergis çiçeğinin mitolojik hikayesi “Narcissus”tan esinlenerek tasarladığı abiye koleksiyonu, izleyenleri hayran bıraktı.

Her yıl ülke ekonomisine katkı sağlayan IF Wedding Fashion İzmir, dünya modasına yön veren tasarımlarının yanı sıra sektöre yeni bir tasarımcı daha kazandırdı. Daha öğrenciyken profesyonel hayatının ilk defilesini düzenleme şansı elde eden Enes Yolcu, moda ve tasarım dünyasının temsilcileri karşısına şık bir koleksiyon ile çıktı. 22 parçalık koleksiyon, modacılardan tam not aldı. Geçtiğimiz yıl yarışmacı olduğu podyumda kendi tasarımları ile yer almanın inanılmaz bir duygu olduğunu belirten Yolcu, “Bu imkânı sağlayan, genç tasarımcıların önünü açıp onlara ilham olan İZFAŞ’a teşekkür ediyorum. Bu tasarımların ardında çok büyük bir ekibin emeği var. Önümüzdeki yıllarda bu podyumda kendi markamla yer almak istiyorum” dedi.

Performans Defilesi’nin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, geçtiğimiz yıl birincilik ödülünü takdim ettiği Enes Yolcu’nun başarılı yolculuğuna tanıklık etmekten mutluluk duyduğu belirterek, başarılarının devamını diledi. Defileye koreografi sponsoru olan Duman Ajans sahibi Serkan Duman’a ve kumaş sponsoru Prenses Tekstil firmasının sahibi Mehmet Bilgin’e de teşekkür plaketi verildi.

EGSD Başkanlarına podyumda teşekkür

Fuarın partneri Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin (EGSD) bu dönemki ve önceki dönemki başkanlarına hem sektöre hem de IF Wedding Fashion İzmir Fuarı’na olan katkıları nedeniyle teşekkür plaketi verildi. EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul’a plaketini İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, önceki dönem başkanları Serdar Yavaşoğlu, Nedim Örün, Mukadder Özden ve Atınç Abay’a plaketlerini İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı verdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx