Haftaya, Kripto Para Dünyasının Gözü Bu 17 Gelişmede!

Kripto para dünyasında önümüzdeki hafta, planlanan bir dizi önemli etkinlik ve veri açıklamasıyla heyecan dolu geçeceğe benziyor. İşte 30 Ekim’den 3 Kasım’a kadar beklenecekler…

Kripto para piyasasının odağında bu gelişmeler var

 Haftaya başlarken, yarın, kripto para topluluğu 33 milyon dolar değerindeki Optimism’in kilidinin açılmasını heyecanla bekliyor. Bu olay, OP Token’ın piyasa performansını ve yatırımcı duyarlılığını potansiyel olarak etkileyebilir. 31 Ekim Salı günü ise Çin’in PMI verileri dikkat çekiyor. Saat 04:30’da gözler, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinin sağlığı hakkında değerli bilgiler sağlayabilecek olan Çin Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinde olacak. Aynı gün, Euro Bölgesi enflasyon rakamlarını saat 13:00’te açıklayacak. Beklentiler bir önceki %4,3’lük orandan %3,2’lik bir düşüş yönünde. Herhangi bir sürpriz Euro’yu etkileyebilir ve daha geniş kripto piyasasını etkileyebilir.

Yine Salı günü, saat 17:00’de açıklanacak olan ABD Tüketici Güveni verileri, dünyanın en büyük ekonomisindeki tüketicilerin hissiyatını yansıttığı için yakından takip edilecek. Öte yandan TON Blockchain, kripto para meraklıları arasında ilgi uyandırabilecek bir hamle olan saniye başına işlem testi ile rekor kırmaya çalışacak. Buna ek olarak, DYDX platformu, DYDX ekosistemi üzerinde etkileri olabilecek 5,13 milyon dolar değerinde kilit açıyor.

Haftanın ortası ve sonu da dolu

Çarşamba günü ise saat 15:15’te açıklanacak olan ABD Tarım Dışı İstihdam verisinin, bir önceki 89.000’den artışla 141.000 istihdam artışı göstermesi beklenmekte. Bu rakamlar, ABD işgücü piyasası hakkında fikir verdiği için yakından izleniyor. Yine Çarşamba günü, ülkenin imalat ve hizmet sektörlerinin anlık bir görüntüsünü sunan ABD PMI verileri açıklanacak. Aynı gün, saat 17:00’de beklenen ABD İş Açıkları ve İşgücü Devir Anketi (JOLTS) verileri, istihdam piyasası dinamikleri açısından önemli bir gösterge niteliği taşıyor.

Çarşamba, FED gelişmeleri açısından da kritik. Saat 21:00’de FED, faiz kararını açıklayacak. Beklentiler sabit bir faiz oranı yönünde olsa da, herhangi bir sapma kripto piyasaları üzerinde dalgalanma etkisi yaratabilir. Faiz kararının ardından, FED Başkanı Jerome Powell’ın saat 21:30’da konuşma yapması planlanıyor. Sözlerinin gelecekteki para politikasına ilişkin ipuçları için incelenmesi muhtemel. Perşembe günü, saat 15:30’da ABD, işsizlik maaşı başvurularına ilişkin verileri açıklayacak. Bu bilgiler işgücü piyasasının sağlığı hakkında fikir verebilir. Aynı gün, Cardano Summit 2023 başlayacak.

ABD verileri dikkat çekmeye devam ediyor

Cuma günü, saat 15:30’da ABD’de tüketici harcamalarını ve enflasyon beklentilerini etkileyebilecek ortalama saatlik kazanç verileri açıklanacak. Hafta, bu kez 182.000 kişilik bir artış göstermesi beklenen bir başka ABD Tarım Dışı İstihdam verisinin açıklanmasıyla sona yaklaşıyor. Yine Cuma günü, saat 15:30’da ABD’de işsizlik oranı da açıklanacak ve beklenti %3,8 seviyesinde. Hafta, piyasa duyarlılığını etkileyebilecek ABD PM verilerinin açıklanmasıyla dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx