Carlos Vinicius hangi pozisyonda oynuyor? Satın alma opsiyonu var mı?

Galatasaray’ın yeni transferi Brezilyalı futbolcu Carlos Vinicius, forvet pozisyonunda oynamaktadır.

Oyuncunun Galatasaray’a sezon sonuna kadar 600 bin euro karşılığında Fulham’dan kiralandığı ve oyuncuya 600 bin euro ödeneceği, ancak bu anlaşmada satın alma opsiyonunun bulunmadığı ifade edilmektedir. Yani, kiralık süresi sona erdiğinde Galatasaray’ın Carlos Vinicius’u satın alma hakkı bulunmamaktadır.

Carlos Vinicius kimdir?

Carlos Vinicius, 25 Mart 1995 tarihinde Brezilya’nın Bom Jesus das Selvas kentinde doğan Brezilyalı bir futbolcudur. Futbol kariyerine Santos altyapısında başlamış ve daha sonra Palmeiras’a geçiş yapmıştır. Avrupa’daki kariyerine Real Sport Clube takımında başlayan Vinicius, gösterdiği performansla dikkat çekmiştir.

Napoli’ye transfer olan Carlos Vinicius, daha sonra çeşitli takımlara kiralandıktan sonra Benfica’ya bonservisiyle transfer olmuştur. Benfica’dan Tottenham Hotspur’a kiralık olarak geçen 28 yaşındaki santrfor, bir sezonun ardından tekrar Benfica’ya geri dönüp PSV Eindhoven’a kiralanmıştır.

Carlos Vinicius, genellikle santrfor pozisyonunda oynamaktadır ve güçlü fizik yapısı ile dikkat çekmektedir. 2024 yılında Galatasaray’a Fulham’dan kiralık olarak transfer olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx