Yamyam Bir Savaş Komutanı İken Hristiyan Olarak Yeniden Doğduğunu İddia Eden “General Butt Naked” in Hikayesi

Liberya uzun süredir birçok iç savaş ve sorun ile kasıp kavrulmakta. Yamyamlık, uyuşturucu ve tecavüzün yaygın olarak görüldüğü ülkede birçok savaş komutanı da bulunuyor. Bugün bunlardan en korkucu olan General Butt Naked’in hikayesini sizler ile buluşturacağız.

Kaynak: https://en.wikipedia.org/wiki/General…

Küçük Amerika olarak bilinen Afrika ülkesi Liberya yüzyıllardır fakirlik ve iç savaşlar ile mücadele ediyor.

Liberya’nın yüzde 70’inin okuma yazma bilmediği ve kadınların yüzde 80’inin cinsel tacize uğradığı tahmin ediliyor. Ayrıca uyuşturucu da ülkenin en büyük sorunlarından birisi.

Liberya’nın iç savaşları boyunca ülkede birçok farklı savaş komutanı bulunmuş ve her biri yamyamlık, insan kaçırma, uyuştu kaçakçılığı gibi insanlık dışı birçok savaş suçunda bulunmuş.

Bugünkü konumuz olan “General Butt Naked” in hikayesi ise içlerinden en çılgını.

Çıplak bir şekilde savaşan ve masum çocukların kalbini askerlerine yediren General Butt Naked, bügün bir Hristiyan misyoneri olarak yeniden doğduğunu iddia ediyor.

General Butt Naked, Libarya’da bulunan birçok savaş komutanlarından bir tanesi idi.

Onu diğerlerinden ayıran özelliği ise savaşlardan önce masum çocukların kanını içmesi ve kalplerini yemesi idi.

General Butt Naked’in dediğine göre bu iki ritüali yaparak üstüne gelen mermilere karşı dokunulmaz oluyordu ve savaş için cesaretleniyordu.

Ayrıca Liberya’da yamyamlığın yaygın olduğu biliniyor.

General Butt Naked’in bir Hristiyan misyoneri olarak yeniden doğması ise yine bu törenler sırasında oluyor.

Anlattığına göre rütin törenlerinden bir tanesini gerçekleştirirken arkasında ‘ışıktan yapılma bembeyaz bir kadın ve adam’ görüyor.

Daha sonrasında bu iki figür ona bir köle olduğunu söylüyor. Başta bunun ne anlama geldiğini anlayamadığını söyleyen General Butt Naked, daha sonrasında bu sözler sayesinde Hristiyanlığı bulduğunu söylüyor.

Günümüzde General Butt Naked, bir Hristiyan misyoneri olarak yaşıyor, konuşmalar veriyor ve gençleri doğru yöne yönlendirmeye çalışıyor.

Hatalarını tamamiyle kabul ettiğini söyleyen General Butt Naked artık Joshua Milton Blahyi isimli bir Hristiyan olarak tekrar doğduğunu ve kızına parlak bir gelecek bırakmak istediğini söylüyor.

Bütün belgeseli buradan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir