Uruguay basınından Lucas Torreira yorumu: ‘Asla pes etmez’

Posted by

Galatasaray’ın yeni transferi Lucas Torreira, ülkesi Uruguay’da da gündem oldu.

Lucas Torreira’nın oyuncu özellikleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Uruguaylı gazeteci Pablo Gobba, futbolcu hakkında değerlendirmede bulundu.

Uruguaylı gazetecinin açıklamaları şu formda:

“Lucas Torreira, son derece uygun bir futbolcu. Uruguay futbolunun ana özelliklerini içinde barındırıyor. Yüreğiyle oynar, savaşçı, topa hakim ve asla vazgeçmez. Torreira, orta sahanın merkezinde vazife yapıyor. 2014-15’te Sampdoria’da oynadıktan sonra Pescara’ya kiralandı.”

“Ne yazık ki bu süreçte bir sakatlık yaşadı ve 1,5 ay alanlardan uzak kaldı. Fakat dönemin ikinci yarısında çok âlâ geri döndü. 2015-2016’da tekrar Sampdoria formasını giymeye başladı ve gerçek potansiyelini gösterdi. Serie A’da top kapmada hem kulübün hem de Serie A’nın fevkalâde oyuncularından birine dönüştü. 2018 yazında Arsenal, 30 milyon euro ödeyerek onu aldı. Başlangıçta Unai Emery’nin kilit oyuncularındandı ve Arsenal’de birçok maça çıktı.”

2022’DEKİ YERİ GARANTİ

“Ancak daha sonra yerini kaybetti. Diego Simeone, onu istedi ve Atletico Madrid’e kiralandı. Dönemin birinci maçlarında oynadı lakin sakatlık problemleriyle çaba etti. Fiorentina ise onun son duraklarından biriydi ve burada eksiksiz bir performans göstererek eski gücünü geri kazandı. Deneyimli oyuncu, Uruguay’ın 2022 Dünya Kupası’na gidecek takımında da yer alıyor.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.