Tüm yurdu etkileyecek: Kuvvetli sağanak yolda

Posted by

Yeni haftaya dair hava varsayımlarına nazaran, yer yer kendini gösteren sağanak yağışlar tesir alanını genişletecek. Hafta başından itibaren İstanbul dahil birçok kentte sağanak yağmur görülecek. Yağışlar tüm hafta aralıklarla sürecek.

Yayınlanan hava durumu iddialarına nazaran mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıkların akabinde yağışlı günler geliyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi hariç tüm bölgelerde ağır formda tesirli olacak sağanak yağışlar pazartesi gününden itibaren etkisin artıracak ve tüm hafta sürecek. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişim yaşanmayacak.

KUVVETLİ LOKAL YAĞIŞLARA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesitleri kesimli ve yer yer çok bulutlu, Güney Ege’nin iç kısımları, Batı Akdeniz’in iç kesitleri, İç Anadolu (Eskişehir hariç), Batı ve Orta Karadeniz’in iç kısımları, Edirne, Kırklareli, Artvin etrafları, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesitleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kısmının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların, Batı Akdeniz’in iç kesitleri, Denizli, Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale ve Çankırı etrafları ile Yozgat’ın güney ve batı kesitlerinde lokal olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.