Trump’ın cahilliği Putin’i zahmetten çıkarmış

Posted by

ABD’nin eski Ulusal Güvenlik Kurulu Rusya Danışmanı Fiona Hill, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in, eski Lider Donald Trump’ın değerli jeopolitik bahislerdeki bilgisizliğine sık sık öfkelendiğini öne sürdü.

Hill, Putin’in Ukrayna’yı Trump periyodunda işgal etmeyi tercih etmediğini zira müzakere masasında Trump’a her şeyi daima anlatmak istemediğini belirtti.

“BİDEN’LA MÜZAKERE ETMENİN HAKİKAT OLACAĞINI DÜŞÜNDÜ”

Rus önderin ABD Lideri Joe Biden’la bağlantısı tercih ettiğini ve işgalin zamanlamasını da buna nazaran ayarladığını söz eden Hill, “Biden üzere NATO hakkında her şeyi bilen, Ukrayna’nın nerede olduğu ve tarih hakkında fikri olan biriyle müzakere etmenin hakikat olacağını düşündü” dedi.

“PUTİN ÇOK SİNİRLENİYORDU”

Business Insider’da yer alan habere nazaran; Trump’ın başkanlığı periyodunda iki başkan ortasındaki görüşmelere katılan Hill, “Putin’in Trump’a daima problemleri açıklamak zorunda kaldığı için ne kadar sonlu olduğunu görebilirdiniz” diye konuştu.

“FİNLANDİYA RUSYA’DA MI?”

Trump’ın milletlerarası hususlardaki bilgisizliği daha evvel de birçok sefer basına yansımıştı. Eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton, bir seferinde Trump’ın kendisine Finlandiya’nın Rusya’da olup olmadığını sorduğunu söylemişti. Eski Beyaz Saray yetkilisi John Kelly de Trump’ın ABD tarihiyle ilgili en kolay şeyleri bile bilmediğini anlatmıştı.

KAYNAK: HABER7

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.