Tekirdağ’da 300 dönüm buğday tarlası alev alev yandı

Posted by

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde tarla içerisinden geçmekte olan elektrik tellerin kopmasından ötürü çıkan kıvılcım, bir anda rüzgarında tesiriyle yayıldı. Yaklaşık 300 dönüme yakın olduğu öğrenilen buğday tarlası yanarak kül oldu.

Yoldan geçtiği sırada tesadüf yapıtı yangını görüp yetkililere haber veren Selim Kılıç, ”Bizde yoldan geçerken gördük. Çabucak itfaiyeyi arayarak bilgi verdik. Koca bir tarla cayır cayır yanıyor. Hakikatten içler acısı bir durum. Bilhassa otomobil ile giderken yanan sigaraları camdan dışarıya atmayalım. Buraları hassas bir bölge. Hububatın tam vakti artık. Gördüğünüz üzere burada canlar gidiyor. Ne olur çok hassas olalım. Ne olur çok dikkat edelim. Bir tane tarlaya camdan şişe yahut sigara atmayalım. Ancak insanlarımız çok bilinçsiz bu bahiste. Buraya bu kadar emek verilip çocuk üzere bakılıyor. Geçmiş olsun Malkara” halinde konuştu.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye takımları ve belediyeye ilişkin iş makineleri sevk edildi. Bilhassa iş makinelerinin büyük eforu sonrasında alevlerin daha büyümesi engellendi.
İtfaiye takımlarının soğutma çalışması devam ediyor. Olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.