Spam e-postaları bitirecek DuckDuckGo Email kullanıma sunuldu

Posted by

Bir yıllık özel beta testinden sonra DuckDuckGo, e-posta servisini tüm dünyanın kullanımına sundu. DuckDuckGo’nun yeni hizmeti sahip olduğu özelliklerle Gmail ve Outlook üzere tanınan e-posta sağlayıcılarından hayli farklı.

DuckDuckGo Email, gerçek e-posta adresinizi bilinmeyen tutabiliyor ve pazarlamacıların sizi izlemesini en aza indirebilirsiniz.

DuckDuckGo, e-posta kapalılığını korumak için farklı yol kullanıyor:

  1. İzleme tedbire: DuckDuckGo, e-postaları gelen kutunuza iletmeden evvel bilinen izleyicileri engelliyor. Böylelikle pazarlamacılar yahut okundu bilgisi talep eden herkes e-postalarını açıp açmadığınızı göremiyor. 
  2. Maskeleme: Üye olduğunuz siteye sık kullandığınız e-posta adresinizi vermek istemiyorsanız rastgele oluşturulan e-posta adreslerini kullanabilirsiniz. Örneğin [email protected] üzere eşsiz bir e-posta müddeti saniyeler içerisinde oluşturulabiliyor. Böylelikle spam e-postaların önüne tek kullanımlık e-posta adresleriyle geçebilirsiniz.

Yeni duck.com uzantılı e-posta adresi almak için iOS  veya  Android için DuckDuckGo uygulamasını kullanmanız ya da DuckDuckGo’nun Chrome eklentisini kurmanız gerekiyor.

DuckDuckGo, e-posta kapalılığı üzerinde çalışan tek şirket değil. Apple’ın Mail uygulaması artık izleyicileri varsayılan olarak engelliyor ve  Hide My Mail servisi  iCloud+ aboneleri için birebir DuckDuckGo’da olduğu gibi rasgele e-postalar üretebiliyor. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.