Sonbahara ahenk sağlamanın yolları

Posted by

Uzman Psikolog Selin Karabulut Hızlan, bilhassa büyük kentlerde sonbahar mevsimine ahenk sağlamak için tavsiyelerde bulundu. Hızlan’ın açıklamaları şu biçimde:

-Şehirde faal çalışan insan olmak maalesef vakit sorununu beraberinde getiriyor. Vakti güzel planlamak, hafta sonlarını ve akşamları daha verimli geçirmek değer kazanıyor. Dans, yabancı lisan, enstrüman ve çeşitli eğitimler üzere nizamlı katılabileceğimiz aktiviteler edinmek düzgün fikir olabilir.

-Kalabalıkla başınız kederde ise kalabalık olmayan ortamlar tercih edilebilir. Alışverişe sabah saatlerinde gitmek, daha az kalabalık olan toplu taşıma araçlarını tercih etmek, trafikten uzak durmak ve online alışveriş yapmak tercih edilebilir.

-Klişe eğlencelerden, klişe yerlerden uzak durup kendi zevk ve tercihlerimize nazaran tercihler yapmak düzgün gelebilir. Tanınan yerlere gitmek yerine stilimize uygun yeni yerler keşfetmek uygun gelebilir.

-Bu kış şu kitapları okuyacağım, şu projeye yük vereceğim, spor yapacağım üzere amaçlar koymak keyifli olabilir.

-Okulların açılmasıyla birlikte başlayacak olan okul hazırlıkları, alışveriş, çocukları yeni periyoda hazırlama da Eylül ayının vazgeçilmez klasikleri ortasında.

-Özellikle İstanbul başta olmak üzere kalabalık kentlerde hayat her geçen yıl daha da zorlaşıyor. Sonbaharla birlikte yaz tatili sonrasına, yeni periyoda ahenk için bilhassa bütçe masrafları mümkünse evvelden planlanabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.