Son dakika… ‘Kaçış planının anatomisini’ açıklamıştı: Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na dava açacak

Posted by

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Erdoğan ailesine yönelik tezlerle dolu ‘kaçış planı’ görüntüsü, siyaset gündemindeki yerini koruyor. 

Son olarak, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, Kılıçdaroğlu’nun “Erdoğan ailesinin ABD’de kurulan bir vakfa TÜRGEV ve Ensar aracılığı ile 1 milyar lira kaçırdığını” öne sürerek kaçmaya hazırlandığını savunduğu savlarına ait olarak yasal yollara vurulacağını söyledi. 

Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, “Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik mesnetsiz isnatları, akıl ve izan dışı iftiraları nedeniyle, Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine yasal yollara başvurulacaktır” açıklamasını yaptı. 

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP önderi Kılıçdaroğlu, ABD’de paravan bir vakıf kurulduğunu ve vakfın asıl idaresinin Erdoğan ailesi üyelerine ilişkin olduğunu argüman etmişti.

“Hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden, hukuka sığınmak için ABD’ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pelsinvanya yaratma peşindeler” diyen CHP başkanı, paravan vakfın başına Amerikan vatandaşını koyduklarını öne sürerek, para akışı için ENSAR ve TÜRGEV’i kullandıklarını öne sürmüştü.

Kılıçdaroğlu, “Onlar kaçacakları yerin yolunu yaparken, senin gidecek yerin yok” demişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.