Samsung Galaxy S serisi fiziksel tuşlara veda edebilir

Posted by

Yakın zamanda amiral gemisi S22 ailesi ile kullanıcıların karşısına çıkan Samsung, gelecek yıllarda piyasaya sürülecek ana akım Galaxy S serisinde önemli bir değişikliğe imza atabilir.

Telefonlar tamamen dokunmatik olacak

Yeni paylaşılan sızıntılara göre Güney Koreli teknoloji devi, kullanıcılar tarafından büyük oranda benimsenen fiziksel tuşlara veda etmeyi planlıyor. Buna göre 2025 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S25 serisinde hiçbir fiziksel tuş bulunmayacak ve tamamen dokunmatik bir tasarımla gelecek. 

Bilindiği üzere 2016 yılında Apple, kullanıcılara daha fazla alan sunmak için MacBook Pro’nun fiziksel escape (ESC) tuşunu Touch Bar’a taşımıştı. Ancak yeni değişiklik sonrasında kullanıcılardan büyük bir tepki alan şirket fiziksel Escape tuşunu geri getirmek zorunda kaldı.

Galaxy S23 Ultra’nın 200MP kamera ile geleceği doğrulandı

2 gün önce eklendi

Samsung’un ise ses açma, kısma ve güç tuşlarına nasıl bir çözüm getireceği henüz bilinmiyor. Zira fiziksel tuşların kaldırılması halinde zorla kapatma veya yeniden başlatma gibi seçenekler sunulması gerekiyor. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.