Recep İvedik ne getirecek?

Posted by

Türkiye’de yayın hayatına 14 Haziran’da başlayan Disney Plus’ta, Recep İvedik’in de yer almasının gerisindeki gaye ne? Herkesin garipsediği, buna mı gülünüyor denilen lakin halkı ve duruşu en yeterli anlatan karakter seçilmiş olmalı ki kendi alanında ki tüm rakiplerini eleyerek Disney’in kahramanları ortasına girmeyi başardı.

Recep İvedik karakterinin içindeki özde yatan şefkat ve merhameti mi, yoksa akıllara ziyan kabalığı mı cezbetti bilinmez fakat Şahan Gökbakar, Ankara’da başlayan seyahatinde eleştirile eleştirile tam gaz yoluna devam ediyor. Bunda en büyük faktör ise alışılmış ki gişe hasılatı. Recep İvedik’in gişe hasılatı 2019 yılında Recep İvedik 6 ile 3.97 milyon seyirciye ulaşabilmişti. Biraz daha geri gidersek, 2017 yılında Recep İvedik 5 ile 7.437 milyon seyirci izlenme oranıyla ise tüm vakitlerin rekorunu hâlâ elinde bulunduruyor.

MİLYONLUK ANLAŞMA

Recep İvedik için Disney+ serüveni için tez edilen sayı 120 milyon TL olarak konuşulurken can çekişen sinema dalı ve işletmelerini derinden etkileyeceğe benziyor. Çünkü dijital platformlarda çabuk tüketilecek olmasının dezavantajı yanı sıra sinema kalitesini de etkileyebilir.

Bu tıpkı vakitte sinema salonlarının da idam fermanı demek! Aslında pandemi boyunca ve sonrasında bir türlü toparlanamayan işletmelerin akıbeti içler acısı gözükmekte ve bu bilhassa, AVM içerisinde yer alan sinema salonlarında daha çok eski mahallelerde kalan sinema salon işletmelerinin ipini son süratle çekmiş olacağının açık göstergesi durumunda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.