Prefabrik meskenler tekrar trend oldu

Posted by

Konut fiyatlarındaki artış prefabrik meskenleri gündeme getirdi.

Prefabrik meskenlerin son devirlerde gündeme gelmesinin temelinde bir çok bahis bulunuyor.

Yaşanan teknolojik gelişmeler sonucunda makineler tarafından çağımızın ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan prefabrik konutlar, vaktin pahalı olduğu bu günlerde kısa müddette inşa edilebilir olması sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor.

60 yıla kadar sağlam

Uzmanlar, sanılanın tersine prefabrik konutların 50-60 yıla kadar sağlam olması sayesinde uzun ömrüyle dikkatleri üzerine çektiğini vurguluyor.

Bu kadar sağlam bir yapı inşaa etmek için harcanacak sarfiyatlar cep yoracakmış üzere görünse de prefabrik konutlar ekonomik tahliller sunuyor.

“Kullanıcısına avantaj sağladığını sürekli vurgulayacağız”

Son Vakitlerde Yaşanan Ekonomik Meselelere Alternatif Betonarme konutlarda oturmaya alışmış bir çok insanın gelişen teknoloji ile birlikte farklı üretim teknolojiler kullanılan yapıları keşfetmeye başladığını lisana getiren sekörde faaliyet gösteren bir firmanın yetkilisi Hüseyin Karabulut, “İnsanların uzun yıllar boyunca bildiği ve gördüğü beton yapılar konusunda alışkanlıklarını kırmak kolay olmasa da değişen ekonomik kurallarla birlikte prefabrik konutların tekrar gündeme gelmesi açıkçası bizi heyecanlandırıyor. Sağlam, sağlam ve uzun ömürlü yapılar olan prefabrik konutların kısa müddette inşa edilebilirliği ve demonte oluşunun kullanıcısına avantaj sağladığını sürekli vurgulayacağız.” dedi.

120 bin liraya mesken sahibi olmak mümkün

Her kesimde olduğu üzere ekonomik kaideler sebebiyle artan gereç fiyatları prefabrik bölümünü de derinden etkiledi.

2022 prefabrik mesken fiyatları, prefabrik konutun metrekaresine, oda-bölme sayısına, tek katlı yahut çift katlı olmasına ve nereye kurulacağına bağlı olarak değişiyor.

Lakin dal temsilcileri, prefabrik yapılar sayesinde çok uygun fiyatlara konut sahibi olmanın mümkün olduğunu vurguluyor.

Uzmanlara nazaran, 2.50 metre duvar yüksekliğine ve düz dış cephe görünümüne sahip prefabrik konutun fiyatı 117 bin liradan başlıyor.

Standart olarak belirttiğimiz 2.80 metre duvar yüksekliğine ve ahşap dış cephe görünümüne sahip prefabrik meskenler ise 135 bin lirayı buluyor.Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.