PlayStation PC oyunları için Sony yeni bir yönetici arıyor

Posted by

Aslında Sony’nin oyun konsollarına özel olarak duyurulan Days Gone, God of War ve Horizon Zero Dawn gibi oyunlar, çıkışlarının üzerinden çok geçmeden PlayStation’un sürpriz hamlesiyle PC için de yayımlanmaya başlandı. PlayStation PC oyunları artık Steam üzerinden rahatlıkla erişilebiliyor. Sony’nin PC için getireceği sıradaki oyunu Uncharted serisinden. Sony bu adımlarını başarılı olarak değerlendirirken sürecin devamı için bir yönetici arıyor.

Playstation PC oyunları için bu ne anlama geliyor?

PlayStation PC oyunları için Sony yeni bir yönetici arıyor

Sony PC platformunda daha çok oyuncuya ulaşmak ve içeriklerini arttırmak istiyor. Bu süreçte beraber çalışacağı Steam ve Epic ile ilişkileri genişletmeye ve başarılı anlaşmalar yapmayı hedefliyor. Dolayısıyla PlayStation şimdilik kendi istemcisini geliştirmeyi amaçlamıyor. Doldurulacak yönetici pozisyonunun sorumlulukları arasında PC platformunda aylık kullanıcı sayılarını arttırmak ve oyuncuların isteklerini karşılamak da yer alıyor.

Sony’nin iş ilanı, PlayStation ile PC platformunda uzun bir döneme hazırlandıklarını gösteriyor. Yıllarca PlayStation oyunlarını imrenerek takip eden PC oyuncuları belki de artık yeni yapımlara konsol oyuncularıyla beraber kavuşacak. Geforce Now veri tabanı sızıntısıyla beraber PC’ye geleceği anlaşılan God of War ve Uncharted gibi PlayStation oyunlarının yanı sıra Ghost of Tsushima, Demon’s Souls, Returnal, Gran Turismo 7 ve Ratchet and Clank da beklenen oyunlar arasında.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.