Patrick Vieira Everton taraftarını tekmeledi! İngiltere’de olay bitmiyor…

Posted by

İngiltere’de son günlerde yaşanan saha olaylarına bir yenisi daha eklendi. Sevinmek için alana dalan lakin rakip grup oyuncularına saldıran taraftarlar yakışıksız imajlara sebep olurken, Crystal Palace Teknik Yöneticisi Patrick Vieira’nın kendisine yönelik taarruza karşılık vermesi Ada futbolunun gündemine oturdu.

İngiltere Premier Lig’de kümede kalma savaşı veren Everton, Crystal Palace karşısında 2-0 geriye düştüğü maçı 3-2 kazandı ve bitime 1 hafta kala ligde kalmayı garantiledi. Everton’ın son anlarda attığı üçüncü golün akabinde çılgına dönen ve alana dalan taraftarlar, Crystal Palace Teknik Yöneticisi Patrick Vieira’ya sıkıntı anlar yaşattı.

Sevincin dozunu kaçıran bir Everton taraftarı Patrick Vieira’nun üzerine gidip küfürler savururken, evvel sakin kalmaya çalışan efsane isim daha sonra dayanamayarak kendisini görüntüye çeken taraftara saldırdı. ‘S…. git’ diye bağıran ve hızına hakikat orta parmak işareti yapan taraftarın tacizleri sonrası sonlarına hakim olamayan Vieira, ardına dönerek adamı kolundan yakaladı ve çelme takarak yere düşürdü.

Daha sonra bir öteki taraftar gelip Vieira’yı itince Fransız teknik adam bu sefer o şahsa hakikat yöneldi. Fakat başka taraftarların ortaya girmesi sonrası olay daha fazla büyümeden sona erdi.

Sahayı terk ettikten sonra husus hakkında görüşü sorulan Vieira, “Bu bahiste söyleyecek bir şeyim yok” dedi.

VIEIRA’YA DESTEK!

Yaşananların akabinde Vieira’ya takviye verenlerin sayısı fazlaydı. Sky Sports yorumcusu Dion Dublin, taraftarların davranışlarını eleştirdi ve karşılık verdiği için Vieira’yı suçlamadığını söyledi:

“Everton taraftarlarının memnunluğunu anlayabiliyorum lakin bunu yapamazsınız. Menajerleri ve oyuncuları sıkıştırarak, oyunculara dokunarak yahut yüzlerine bağırarak sevinemezsiniz. Taraftarların alana girmesine müsaade vermeyi bırakmalıyız. Bu çok tehlikeli.”

Everton Teknik Yöneticisi Frank Lampard da Vieira’ya sahip çıkanlar ortasında yer aldı. Lampard, “Doğru halde yapıldığı sürece taraftarların alana girmesinde sorun görmüyorum. Bu sahneleri görmediğimiz sürece bırakın anı yaşasınlar. Futbolun özü budur. Onları koltuklarına kelepçeleyecek miyiz? Hakikat davrandıkları sürece sorun yok” sözlerini kullandı.

BILLY SHARP’A BAŞ ATILMIŞTI

İngiltere futbolunda son periyotta saha içi olaylar artarken, geçtiğimiz günlerde bir Nottingham Forest taraftarı Sheffield United’dan Billy Sharp’a baş atmıştı. Sevinç nedeniyle alana dalan Robert Biggs isimli taraftar 24 hafta mahpus cezası ve 10 yıl tribünlerden men cezası aldı.

Gecenin bir diğer olayı ise, Swindon ve Port Vale ortasında oynanan maçta yaşandı. Konut sahibi Port Vale’nin taraftarları maç sonu alana dalarak Swindon oyuncularını yumrukladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.