Özlem Yılmaz: Oyunculuğu bıraktım!

Posted by

17 Temmuz 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Özlem Yılmaz, liseden mezun olduksan sonra oyunculuk için usta sanatçı Müşfik Kenter’den özel ders almaya başladı. Kısa süre sonra babasını kaybettiği için çalışmalarına ara vermek zorunda kaldı. Bir yıllık aranın ardından Müjdat Gezen Sanat Okulu’na girdi ve 2006’da Müjdat Gezen Actor Studio bölümünden mezun oldu. Aynı yıl ‘Karagümrük Yanıyor’ dizisi ile oyunculuğa ilk adımını attı.

Sırasıyla ‘Zoraki Koca’, ‘Dantel’, ‘Unutulmaz’, ‘Kaçak’, ‘Emanet’, ‘Kara Ekmek’ gibi birçok yapımda yer alarak adından söz ettirmeyi başaran güzel oyuncu, 2013 yapımı ‘Karaoğlan’ adlı filmle ilk ve tek sinema deneyimini yaşadı. Son olarak 2018 yılında ‘Ağama Anne’ adlı dizide kamera karşısına geçti.

“UZUN ZAMAN OLDU” DEDİ, NET KONUŞTU!

Dört yıldır herhangi bir projede yer almayan Özlem Yılmaz, önceki gün komedyen Yasemin Yalçın’ın kızı Eylül Ateşler ile Aqua Florya AVM’de objektiflere yansıdı. Dünyaca ünlü mağazaların yeni sezon ürünlerine göz gezdiren ikili, basın mensupları ile karşılaşınca kısa süreli şaşkınlık yaşadı.

“Yeni bir projeniz var mı”? sorusuna “Hayır arkadaşlar. Oyunculuğu bıraktım, uzun zaman oldu. Her şey yolunda, kolay gelsin” diyen Özlem Yılmaz, Eylül Ateşler ile vale noktasında bekleyen özel aracına binerek, AVM’den ayrıldı.

“EKRANLARDA OLMAYACAĞIM”

Uzun zamandır yeni proje beklentisiyle ilgili aldığı yorumlar ve sorular üzerine 5 Mayıs’ta 300 binden fazla takipçisinin bulunduğı Instagram hesabından dikkat çeken bir paylaşım yapan Özlem Yılmaz, 15 yıllık oyunculuk kariyerini noktaladığını açıklamıştı.

“Nasıl başlamam gerektiğinin kararsızlığıyla; saatlerdir telefon ekranı ile salonun boş bir köşesi arası gidip geliyor gözlerim. Bu esnada aklıma gelen iyi-kötü binbir anı duygudan duyguya sürüklüyor beni. Anbean gülümseyip, arada bir de tek kaş kaldırıyorum sanki o anları yeniden yaşıyor gibi” diyen 35 yaşındaki güzel, şu ifadeleri kullanmıştı:

Tek nefeste alınmadığına emin olabileceğiniz; bundan sonraki süreç ile ilgili kararım; ekranlarda olmayacağım. Çocukluk hayali gerçekleşmiş, hobisini meslek edinebilmiş biri olarak şunu çok net söyleyebilirim ki; oyunculuğun bana vermiş olduğu haz tartışılmaz. Farklı kimliklere can vermenin keyfi bir yana, içimde saklı kalmış ya da bastırılmış duygu ve davranışları, ‘ol’mayı üstlendiğim karakterlere yükleyerek açığa çıkarmak çok büyük bir zevk oldu her zaman benim için. Bu şansı elde ettiğim için mutluyum. 19 yaşından beri severek yaptığım mesleğimden beni uzaklaştıran detayları çok gerekli görürsem bilahare konuşuruz. Birlikte çalışmaktan şeref duyduğum insanlar, güzel tanışıklıklar, kurulan anlamlı dostluklar. Mesleğimin hayatıma kattığı her ne varsa, acı tatlı yaşanan her şeye şükürler olsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.