OpenAI Düğmeye Bastı: ChatGPT Uygulaması Artık Türkiye’de!

OpenAI şirketinin ünlü sohbet robotu ChatGPT, akıllı telefonlarımıza ulaşmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde ilk olarak ABD’de kullanıma açılan yapay zeka teknolojisinin iOS cihazlar için hazırlanan uygulaması nihayet ülkemizdeki kullanıcılar için de aktif hale geldi. İşte detaylar…

Kaynak: https://onedio.com/haber/yapay-zeka-a…

Yapay zeka endüstrisinde ismini çokça duyduğumuz OpenAI şirketi, geçtiğimiz günlerde ünlü sohbet robotu ChatGPT’nin iOS uygulamasını yayınladı.

İlk tercihini iPhone cihazlarından yana kullanan firma, App Store’da paylaştığı uygulamasını 6 günde 30’dan fazla yeni ülkeye ulaştırmayı başardı.

Bugün ise yeni platformun ülkemiz için de kullanıma sunulduğu öğrenildi. Yayınlandığı ilk günden bu yana 500 bin indirmeye ulaşan platform, Türkiye’de de saatler içerisinde popüler hale geldi.

Daha öncesinde iPhone’larda sadece web sitesi üzerinden çalışan ChatGPT, mevcut yeteneklerini korurken, yeni aplikasyonuyla beraber sesli komut özelliğini de bünyesine kazandırdı.

Şu an için kullanımı herkese ücretsiz olan platformun ChatGPT Plus aboneliğine karşılık uygulama içi satın alma bölümünde 20 dolarlık bir teklif bulunuyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir