Musk’ın Geri Vitesi Sonrası Twitter’dan Birinci Açıklama

Posted by

Dünyaca ünlü multi milyarder Elon Musk, Twitter’ı satın almak için harekete geçmiş ve hissedarlarla 44 milyar dolar karşılığında anlaşmıştı. Ancak Musk dün yaptığı bir açıklamayla satın alma süreçlerinin “askıya alındığını” söylemişti.

Musk’ın Twitter’ı almaktan vazgeçtiği formunda de yorumlanan bu açıklama şirketin paylarının adeta çakılmasına neden olmuştu.

Twitter CEO’su Parag Agrawal, bu adım sonrası birinci defa konuştu. Twitter hesabından açıklama yapan Agrawal, hala Twitter’dan sorumlu olduğunu ve daha güçlü bir platform oluşturmak için çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

“HAZIR OLUN!”

Şirketi satın alma teşebbüsünden spam ve düzmece hesaplarla ilgili korkular nedeniyle vazgeçti. Bu durum sonrası birinci defa konuşan Agrawal tüm senaryolara hazır olunması gerektiğini söz etti.

İdarede çeşitli değişiklikler olacağını daha evvel de duyuran Agrawal, “İnsanları etkileyen değişimler her vakit zordur” dedi.

Kimilerinin “neden “topal ördek” bir CEO’nun bu değişiklikleri yapacağını sorduğunu söyleyen Agrawal, mutabakatın tamamlanmasını beklerken tüm senaryolara hazır olunması ve Twitter için gerçek olanın yapılması gerektiğini belirtti.

“Twitter’ı yönetmekten ve işletmekten sorumluyum” diyen Agrawal, “İşimiz her gün daha güçlü bir Twitter oluşturmak” diye konuştu.

“KİMSE IŞIKLARI AÇIK TUTMAK İÇİN ÇALIŞMIYOR”

“Twitter’da kimse yalnızca ışıkları açık tutmak için çalışmıyor” diyen Agrawal, “İşimizle gurur duyuyoruz. Şirketin gelecekteki sahibi kim olursa olsun, Twitter’ı müşteriler, ortaklar, hissedarlar ve hepiniz için bir eser ve işletme olarak geliştirmek için buradayız” tabirlerini kullandı.

“DAHA FAZLA DEĞİŞİKLİK BEKLEYEBİLİRSİNİZ”

“Şirketin sıhhati için kıymetli kararlar almaktan kaçınmak için muahedeyi bir mazeret olarak kullanmayacağım” diyen Agrawal, şunları söyledi:

Hâlâ işi yapmaya odaklanmış durumdayım ve bu işe gerektiğinde sıkıntı kararlar vermek de dahil. Hizmetimizin ve işimizin derin karmaşıklıklarını benimsemeye devam edeceğim. Ve daha düzgünü için daha fazla değişiklik bekleyebilirsiniz.”

İşte Agrawal’ın o açıklamaları:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.