Müdürün kendisine özel yaptırdığı tuvalet ortalığı karıştırdı! İl Milli Eğitim önce “sehven” dedi, sonra inceleme başlattı

Posted by

Düzce‘de bir lise müdürünün okulda kendisine özel tuvalet yaptırdığı ve kapısına “Müdür WC” yazdırdığı iddiasına ilişkin, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yazılı açıklama yapıldı.

İLK AÇIKLAMADA “İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR” İFADESİ KULLANILDI

Açıklamada, Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili sosyal medyada ve bazı basın kuruluşlarında “Düzce Mevlana Anadolu Lisesi Müdürü Suzan Ardıç Çiner, okula kendisine özel tuvalet yaptırdı” şeklinde yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“‘Müdür WC’ başlıklı haberler basında yer almıştır. Adı anılan okulumuzun tuvaletlerinde tadilat yapılmamış, fiziki ortam iyileştirme çalışmaları kapsamında okulun bütün kapılarına giydirme yapılmıştır. Okul idaresinin ve rehberlik servisinin bulunduğu katta ortak kullanılan tuvalet kapısına, ilgili firma tarafından sehven yapılan ‘Müdür WC’ baskısı, okul müdürümüz tarafından fark edilmiş, ivedilikle kapı giydirmesi sökülmüş, gerekli düzeltme yapılmıştır. Çeşitli mecralarda müdürlüğümüz ve okulumuz aleyhine yapılan söz konusu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.”

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan bir diğer yazılı açıklamada ise, Milli Eğitim Bakanlığınca konunun ayrıca araştırılmasının talimatlandırıldığı belirtildi. Açıklamada, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından konuyu incelemek üzere eğitim müfettişlerimiz görevlendirilmiştir” ifadesine yer verildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.