Metin Öztürk: Cumhuriyetin 100. yılında ipi göğüsleyeceğiz

Posted by

Galatasaray İkinci Lideri Metin Öztürk, fikstür çekimini kıymetlendirdi. Çok uygun bir ivmeyle ilerlediklerini söyleyen Öztürk, “Cumhuriyetimizin 100. yılında ipi biz göğüsleyeceğiz” açıklamasını yaptı.

Spor Toto Üstün Lig 2022-2023 dönemi fikstürü Riva Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde çekilirken, kura çekiminin akabinde Galatasaray İkinci Lideri Metin Öztürk basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Her grupla karşı karşıya geleceklerinin altını çizen Öztürk, “Nasıl olsa tüm ekiplerle oynayacaktık. Fikstür aslında mazeret lakin ben şahsen Galatasaray ismine âlâ bir fikstür çektiğimizi düşünüyorum. Döneme Antalyaspor ile başlayacağız. Evet sıcak bir hava fakat esasen Dünya Kupası da Katar’da olacak ve nerede oynarsak oynayalım, lig öne çekildi ve her yerde hava sıcak olacak. Ben hoş bir fikstür olduğunu düşünüyorum. Umarım federasyon liderimizin dediği üzere fair-play yüklü bir dönem olur. Cumhuriyetimizin 100. yılında tüm kadrolar şampiyon olmak istiyor. Dursun Özbek liderimizin da seçilir seçilmez birinci söylemi buydu. Biz 100. yılda yalnızca futbolda değil tüm branşlarda kupaları kaldıran kulüp olmak istiyoruz. Okan hocamızla bir arada, Dursun Özbek liderimizle birlikte hoş bir ivme yakaladık. Taraftarımızın da takviyesi fevkalade olacak ve inşallah bu yıl ipi göğüsleyen grup Galatasaray’ımız olacak” açıklamasını yaptı.

“KİM HAK EDİYORSA KAZANSIN”

Ligde 8 İstanbul kadrosunun olmasını da pahalandıran Öztürk, “Aslında o çok değerli değil. Deplasmanlar azaldı lakin deplasmanlar da yorgunluğa sebep değil. Zira bir kaç gün evvelden gidiyorsunuz. Ben bu sene futbolun daha adaletli olacağını düşünüyorum. Futbol adaletli olduğu vakit kim hak ediyorsa o kazansın. Biz şu an çok âlâ bir ivme içindeyiz. Dursun liderimiz bu mevzuda zati çok deneyimli. Onun kurduğu ekip art geriye iki sene şampiyon oldu. Umarım bu sene de Cumhuriyetimizin 100. yılında ipi Galatasaray göğüsleyecek. Seçimden sonra yaptığımız üzere Ata’mızın huzuruna bunun gururuyla gideceğiz” diyerek kelamlarını tamamladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.