Kızıldeniz’de seri köpek balığı taarruzları: 1 meyyit daha

Posted by

Mısır’ın önde gelen tatil kentlerinden olan ve Kızıldeniz eyaletinin merkezinde yer alan Hurgada’da dün bir bayan köpek balığı saldırısına uğramış ve ömrünü yitirmişti.

Çevre Bakanlığı’ndan yetkililerin yaptığı açıklamada bir kişinin daha köpek balığı saldırısı sonrası hayatını yitirdiği bildirildi.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada hücumların şartlarının ve ardındaki nedenlerin incelenmesi için bir komite kurulduğu kaydedildi.

BÖLGE KAPATILDI

68 yaşındaki Avusturyalı bayan dün yapılan hücumda ömrünü yitirmişti. Bugünkü akında tekrar bir bayanın maksat alındığı ve öldürülen bayanın Rumen vatandaşı olduğu bildirildi.

Avusturyalı bayan Sahl Hasheesh beldesi açıklarında yüzdüğü sırada köpekbalığının saldırısına uğramıştı.

Yetkililer olayın araştırılması için bir kurul kurulduğunu ve bölgenin üç gün boyunca kapatıldığını belirtti. Fakat Rumen bayan bölgenin kapatılmasının akabinde öldürüldü.

Yetkililer bölgede dalış, şnorkelli yüzme, rüzgâr sörfü ve uçurtma dahil tüm deniz faaliyetlerinin yasaklandığını ve balıkçı teknelerinin de Hurgada açıklarında durmasına müsaade verilmediğini duyurmuştu.

SİNİR ŞOKU VEFATINA YOL AÇTI

Kurbanlardan birisi bir bacağını ve kolunu kaybettikten sonra Hurghada’daki özel bir hastaneye nakledildi.

Ancak kısa bir müddet sonra hudut şoku nedeniyle hayatını kaybetti.

Bakanlık, ölenlerin ailelerine başsağlığı dileklerini ileterek, “Uzmanlar, köpekbalığının neden bu türlü davrandığını ve iki kişiyi öldürdüğünü hakikat bir halde belirlemek için olayın şartlarını gözden geçiriyor” dedi.

Kaynaklar: İHA, TRT

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.