Kılıçdaroğlu’ndan çok sert Atatürk Havalimanı reaksiyonu: ‘Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir’

Posted by

CHP başkanı Kılıçdaroğlu, pistinin bir kısmı sökülerek hastane yapılan kalanı da sökülmek istenen ve yerine Millet Bahçesi yapılacağı duyurulan Atatürk Havalimanı’ndaki çalışmalarla ilgili çok sert açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, “Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhiti; sana ise özel ilgi göstereceğiz” dedi.

Pistinin bir kısmı sökülerek hastane yapılan kalanı da sökülmek istenen ve yerine Millet Bahçesi yapılacağı duyurulan Atatürk Havalimanı, Türk havacılık tarihinde epeyce kıymetli bir yere sahip. Lakin pistlerinin yıkılması için iş makineleri hazır… Vatandaş ise “Felaket… İsraf… Rezalet… Üzülüyoruz… Cep doldurmaca… Atatürk’ün isminin silinmesini istiyorlar” kelamlarıyla yıkıma reaksiyon gösterdi.

“EN BEDELLİ VARLIKLARIMIZDAN BİRİNİ DOZERLERLE YOK EDİYORLAR”

Havalimanındaki çalışmalara bir reaksiyon de CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Toplumsal medya hesabından Arapça paylaşım da yapan Kılıçdaroğlu, sert sözler kullandı. Kılıçdaroğlu, şunları belirtti:

* “Bu milletin maddi manevi ne kadar bedeli varsa sattılar. Artık de en pahalı varlıklarımızdan birini dozerlerle yok ediyorlar. Pekala bu işe neden çarçabuk giriştiler?

* Büyük değişim öncesinde, 5’li çetelerin halktan götürdüğü paranın kıymetli kısmının yeni havalimanına bağlanmış olması mı bu ivedinin nedeni? Bu parayı ivedilikle oradan kurtarıp, seçim öncesi dışarıya mı taşımaktır asıl hedef? Yani gaye yeni havalimanını süratlice elden çıkarmak mıdır?

* Burada asıl kaygı nedir? İşlenen günahların bedeli olarak, üçüncü havalimanının kamulaştırılma korkusu mu? Yeni havalimanını süratlice satabilmek için, Atatürk Havalimanı’nın varlığı mümkün yatırımcıya risk teşkil edeceğinden, bu ulusal servet süratlice yok edilmeye mi girişildi?

* Pekala bunların Katarlı yahut S. Arabistanlı hata ortaklarına biz nefes aldıracak mıyız? Onlar burada rahat edebileceklerini mi zannediyorlar? Yok edilen Atatürk Havalimanı’nın bedelini de çetelerden, onların siyasal ayağından ve yabancı hata ortaklarından alacağımızı bilmiyorlar mı?

“SİZ DAHİL KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYIZ”

* Yatırımcı dostlarınıza da anlayacakları lisandan anlatayım: Milletimizden çalınanlarla yapılan hiçbir şey size satılamaz. Beytülmal ile ilgili işlenen kabahatlerde siz dahil kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Gelecekseniz, bunu bilerek gelin.

“BU İŞTE BİR DAMLA MÜREKKEBİ OLAN HERKES VATAN HAİNİDİR”

* Bu işte yer almış herkese son bir lafım olsun: Bu iş “Talimat aldım, mecburdum. diyeceğiniz bir iş değildir, bunun ismi vatana ihanettir. Siz de sorumlu olacaksınız. Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhiti; sana ise özel ilgi göstereceğiz!”

“ATATÜRK’E DÜŞMAN OLANLARA BİR ÇİFT KELAMIMIZ VAR”

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, toplumsal medya hesabından SÖZCÜ’nün haberini paylaşarak yarın Atatürk Havalimanı’nda aksiyon yapacaklarını duyurmuştu.

Kaftancıoğlu, “Yarın saat: 11.00’de Atatürk Havalimanına gidiyoruz. Atatürk’e, tabiata, kente düşman olanlara bir çift kelamımız var. Tabiat dostu kurumlar ve şahısları bekliyoruz” tabirlerini kullanmıştı.

YETERLİ PARTİ PROTESTO ETTİ

GÜZEL Parti gençlik teşkilatı mensupları ise Atatürk Havalimanı’na giderek protesto düzenledi. UYGUN Partililerin açıklamasında, “Bu yıkım teşebbüsü AKP iktidarının, cumhuriyet miraslarımıza olan ihanetlerinden sadece biri. Bu yıkım, bir metro durağını dahi gerçek noktaya denk getiremeyen AKP iktidarının son çırpınışlarıdır. Bu yıkım, Atatürk’ün isminden dahi ürken iktidarın son kıvranışlarıdır” tabirlerine yer verildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.