Kılıçdaroğlu’ndan Ankara’da ‘Millet İttifakı’ vurgusu: ‘Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız’

Posted by

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Yeni Balık Hali ve Başşehir İlçeler Terminali Açılış Merasimi’ne katıldı.

Konuşmasında ‘helalleşme’ ve 6’lı masa vurgusu yapan Kılıçdaroğlu, Hiç kimsenin kimliğini, hayat biçimini, inancını sorgulamadan bu ülkede herkesin huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye’yi inşa etmeye çalışıyoruz. Millet İttifakı olarak yapıyoruz, 6 önderiz orada dedi.

CHP başkanı, Bizi ayırmak, bölmek isteyenler öbürleri. Biz ayrışmayacağız, biz kimilerinin inadına karşı birlikte, birlikte olacağız. Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

“MANSUR LİDER, TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK PEK ÇOK ÇALIŞMAYA İMZA ATTI”

Burada gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu halde:

“Mansur Lider sahiden de Ankara’nın Ankara olduğunu, Ankara’nın Türkiye’nin kalbi olduğunu ve Ankara’nın bir başşehir olarak öbür 80 ile örnek olması gerektiğini bilen ve bu hususta efor harcayan bir belediye lideridir.

Dün Giresun’da balıkçıları ziyaret ettim. Ben bütün balıkçı arkadaşlarıma kelam verdim. Hopa’dan başlayıp Samandağ’a kadar bir milletvekili arkadaşımızı ve grubunu görevlendirdik. Her bir limanı, bölgeyi gezerek balıkçıların problemini saptayın diye. En taze balığın Ankara’da olduğu söyleniyor fakat balığı tüketen Ankaralıların hoş bir ortamda, balığın satıldığını, hazırlandığını, müşteriye sunulduğunu görmeleri lazımdı. 21. yüzyılda metropollerin de yarışı vardır. O çerçevede bakmak, pahalandırmak gerekiyor.

Mansur Lider yalnızca bu iki tesisi yapmadı. Mansur Lider birebir vakitte kırsal kalkınma konusunda Türkiye’ye örnek olacak pek çok çalışmanın da altına imza attı. Bugün kırsalda pek çok vatandaşımız emek harcıyorsa, kazanmaya başladı, kazanıyor ve huzur içinde elde ettiği eseri satarak gelir elde ediyor. Gençler elbette gülmek, eğlenmek, bisiklete binmek, otomobil sahibi olmak ister. Niyetlerini özgürce söz etmek ister. Münasebetiyle gençleri ihmal eden bir idaresi asla Türkiye kabul etmiyor. Biz bütün gençleri kucaklıyoruz.”

‘6 LİDER’ VURGUSU

“Toplumun kucaklaşmasına ortam hazırlıyorum. Bütün bunlar tıpkı vakitte helalleşmemize ortam hazırlıyor. Helalleşiyoruz. Hiç kimsenin kimliğini, hayat şeklini, inancını sorgulamadan bu ülkede herkesin huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye’yi inşa etmeye çalışıyoruz. Millet İttifakı olarak yapıyoruz, 6 önderiz orada. Hepimiz bu ülkede barış, huzur istiyoruz. Bizi ayırmak, bölmek isteyenler öbürleri. Biz ayrışmayacağız, biz kimilerinin inadına karşı birlikte, birlikte olacağız. Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız.

Allah aşkına hengameden bıkmadık mı? Komşumuzu sorgulamaya başladık. Niçin kucaklaşmıyoruz, helalleşmiyoruz? İlla arbede mı edelim?”

“MANSUR LİDERİ SİZE EMANET EDİYORUZ”

“Kavganın değil, dostluğun bir modülü olacağız. Bu çerçevede buraya gelen politikler var. Hepsine yürekten teşekkür ederim. Mansur Lideri size emanet ediyoruz sizi de aziz Türk milletine emanet ediyoruz. Hiç kaygı etmeyin, bir arada, birlikte huzur içinde Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.