İtalyanlar, Serdar Saatçı’nın peşini bırakmıyor

Posted by

Beşiktaş’ta bu dönem vakit zaman A Kadro’da mühlet alan ve ortaya koyduğu başarılı performansla dikkat çeken Serdar, Avrupa’dan birtakım kulüpleri peşine takarken, genç stoperin en önemli talibi Sampdoria olmuştu.

Beşiktaş ile kontratı 2023 yılında sona erecek olan 19 yaşındaki stoper için daha evvel menajerler aracılığıyla nabız yoklayan İtalyan kulübü, önümüzdeki ay içinde Serdar Saatçı için resmi teklif yapmaya hazırlanıyor.

Özel maç istediler

Beşiktaş ile yeni dönem öncesi hazırlık maçı oynamak isteyen Sampdoria kulübü ile ilgili İtalyan basınında çıkan haberlerde Çizme kulübünün Siyah-Beyazlılar ile İstanbul’da oynamak istediği hazırlık maçı ile bir taşla iki kuş vurmak istediği kaydedildi.

Beşiktaş ile İstanbul’da hazırlık maçı oynamak isteyen Sampdoria’nın bu maç öncesinde ve sonrasında Serdar Saatçı için Siyah-Beyazlılar ile görüşme yapmayı planladığı ve genç oyuncuyu resmen isteyeceği İtalyan basınında belirtildi.

Sampdoria’nın özel maç teklifine şimdi cevap vermeyen Beşiktaş’ın ise Serdar Saatçı ile birinci olarak mukavele uzatmak için masaya oturacağı ve genç futbolcuyu kadroda tutmak istediği öğrenildi.

Serdar’ın Beşiktaş’ın yeni mukavele teklifine olumsuz karşılık vermesi halinde ise Siyah-Beyazlı idarenin genç savunma oyuncusunun satışına sıcak bakabileceği konuşuluyor.

Güncel piyasa pahası 1 milyon 600 bin Euro olan Serdar Saatçı için Beşiktaş’ın önemli bir bonservis geliri beklentisi bulunuyor. Beşiktaş altyapısından yetişen Serdar, geçtiğimiz dönem Siyah-Beyazlı kulüpte A Grup düzeyine 14 maçta vazife yaptı. Bu maçlarda 1 gol atıp 1 de asist yaptı. (Takvim)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.