İmamoğlu, tüm İstanbulluları ‘İstanbul Senin’ uygulamasını indirmeye çağırdı

Posted by

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Türk demokrasi tarihinin dönüm noktalarından biri olan 23 Haziran 2019 seçimlerinin 3. yıl dönümü sebebiyle; İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Hizmette 3’üncü Yıl Sunumu’nda açıklamalarda bulundu.

Toplantıya CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eski genel liderler Altan Öymen, Murat Karayalçın, Hikmet Çetin, eski İBB Liderlerinden Nurettin Sözen, CHP’li yöneticiler ve milletvekilleri, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, DÜZGÜN Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu’nun da ortalarında bulunduğu isimler katıldı.

İstanbul’da geçen 3 yılını kıymetlendiren ve hayata geçirilen icraatlara değinen İmamoğlu, konuşmasında ‘İstanbul Senin’ uygulaması hakkında bilgi verdi. 

“ORADAN KAYGILARINA TAHLİL BULUYOR OLACAĞIM”

Tüm İstanbulluları, ‘İstanbul Senin’ uygulamasını indirmeye çağıran İmamoğlu; şöyle konuştu:

“Belediyemiz iştiraklerinin en çok kullanılan uygulamalarını, ‘İstanbul Senin’ isimli üstün uygulamamızla birleştirdik. 300 bine yakın hemşerimiz, bu uygulamayı indirdi. Salonda ve bizi izleyen vatandaşlarımızdan, şimdi indirmemiş olanlar varsa; lütfen ‘İstanbul Senin’ uygulamasını indirsinler. Zira, oradan yalnızca kurumlarımızın hizmetlerini değil, oradan ben de İstanbullu hemşerilerimle hem konuşuyor, hem dertleşiyor, hem de sıkıntılarına tahlil buluyor olacağım. Bu sayede İstanbullular dijital kimlik ve taşınabilir ödeme hizmetinden de yararlanıyorlar.”

ÖZELLİKLERİNİ ANLATMIŞTI

Geçen yıl ‘İstanbul Senin’ uygulamasının tanıtımını yapan İmamoğlu, uygulamanın kullanım alanlarını şöyle örneklendirmişti:

  •  İETT, Kent Sınırları ve Metro üzere toplu taşıma araçlarını kullanan İstanbullular, ‘İstanbul Senin’deki dijital İstanbul Kart sayesinde, plastik İstanbul Kartlarını yanlarında taşımalarına gerek olmadan seyahat edebilecek. Yanınızda cüzdanınız yoksa da cep telefonunuzun içindeki bu Göster Geç özelliği ile toplu taşımadan yararlanabileceksiniz.
  •  Fatura ödemek için kuyruğa girme kederi ‘İstanbul Senin’ ile ortadan kalkacak İSKİ ve İGDAŞ faturalarını, çeşitli fatura ödeme noktalarından yahut banka şubelerinden ödemekte olan İstanbullular, faturalarını diledikleri yer ve diledikleri vakitte cep telefonlarından basitçe ödeyebilecek.
  • ‘Söz Senin’ küçük uygulamasıyla kentle ilgili fikirleri olan, kentin geleceğine taraf vermek isteyen İstanbullular, kolaylıkla fikirlerini paylaşacak ve idarenin kararlarına katılabilecek. 
  • ‘Otobüsüm Nerede’ küçük uygulamasıyla, kentin rastgele bir yerinde otobüs beklemekte olan İstanbullular, otobüslerinin tam olarak kaç dakika sonra beklemekte oldukları durakta olacağını görebilecek. 
  • Sanat severler tiyatro, müzik başta olmak üzere her türlü kültürel aktiflikten anında haberdar olacak ve diledikleri yerden kolay kolay bilet alabilecek. 
  • Yardımseverler, bir yeterlilik hareketi haline gelen ‘Askıda Fatura’ icraatımızın küçük uygulamasıyla muhtaçlık sahiplerine dayanak olabilecek. 
  • ‘Çözüm Merkezi’ küçük uygulaması ile kendileri, mahalleleri, sokakları ile ilgili gereksinim yahut sıkıntıları varsa, bunları bize anında iletip, tahlil isteyebilecekler. 
  • ‘İstanbul Senin’ platformunda kullanıcılar; dijital kimlik, dijital cüzdan ve dijital mukaveleyi birlikte kullanabilecek. Yani, kimlik bilgilerinizi, İstanbul Kartınız ve kredi kartlarınızı, bu üstün uygulamanın içinde saklayabileceksiniz.

‘İstanbul Senin’ uygulamasını App Store’dan ya da Google Play Store’dan indirebilirsiniz. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.