İlköğretim okulları adrese nazaran kayıt süreçleri yapıldı! Adrese nazaran kayıt okulu sorgulama…

Posted by

MEB tarafından 2022-2023 yılında eğitim görecek ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin kayıtlarını adrese dayalı olarak tamamladı. Veliler, “e-Okul.meb.gov.tr” ile e-devlet kapısı sisteminden İlköğretim Okulları Adrese Nazaran Kayıt Okulu Sorgulama (e-Kayıt) hizmet başlığından çocuklarının yerleştirildiği okulu öğrenebilecek.

Çocuğum hangi okula gidecek sorusu yaz tatilinin yakın vakitte başlamış olmasına karşın veliler tarafından merak ediliyor. MEB’e bağlı http://e-okul.meb.gov.tr internet adresinde çocuklarının T.C. kimlik numaralarını girerek yerleştirildiği okulu öğrenebilecekler. İşte detaylar…

ADRESE DAYALI KAYIT SÜREÇLERİ TAMAMLANDI

MEB tarafından 4 milyon 183 bin 620 öğrencinin e-kayıt süreci gerçekleştirildi.

Ana sınıfı, ilkokul birinci sınıf ve ortaokul beşinci sınıfa başlayacak öğrencilerin okul kayıtları, MERNİS adres bilgileri temel alınarak rastgele bir müracaat olmaksızın e-okul sisteminden tamamlandı.

İlkokul birinci sınıf kayıtları, rastgele bir müracaat olmaksızın MERNİS adres bilgileri uyarınca gerçekleştirildi.

5. sınıfa yerleştirilen öğrenciler için velilere “ortaokul, imam hatip ortaokulu ve özel ortaokul” tercih hakkı sunuldu. Ortaokul tercihi yapan öğrenciler, adreslerine uygun okullara yerleştirildi. e-kayıt sonuç ekranlarında imam hatip ortaokulu ve özel okula kayıt olmak isteyen velilerin istedikleri okullara başvurmalarına yönelik bilgi verildi.

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK?

Veliler, “e-Okul.meb.gov.tr” ile e-devlet kapısı sisteminden İlköğretim Okulları Adrese Nazaran Kayıt Okulu Sorgulama (e-Kayıt) hizmet başlığından çocuklarının yerleştirildiği okulu öğrenebilecekler.

2022-2023 eğitim öğretim yılı, 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.