İki yaşındaki çocuk ölümden döndü… Faillerin kimliği şoke etti: Korkunç gerçek mahkemede ortaya çıktı!

Posted by

İki yaşındaki erkek çocuk daha yeni yürümeye başlamıştı. 34 yaşındaki annesi Emma Jade Short ile yaşıyordu.

Evde annesinin erkek arkadaşı 40 yaşındaki Rodney David Clough da sık sık bulunuyordu.

Her şey anne Short’un baygın oğlunu 8 Ağustos’ta, evinin yakınındaki bir otelde kaldıktan sonra Blair Athol Tıp Kliniğine götürmesiyle başladı.

Çocuğun vücudunda ciddi yanıklar ve morluklar vardı.

KORKUNÇ YARALARLA HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ

Anne doktorlara ve polise oğlunun yanlışlıkla bir lavabo musluğunu açtığında yandığını söyledi.

Gerçekse yapılan araştırmayla ortaya çıkarıldı. Kimsenin kolayca kabul edemeyeceği o korkunç gerçek…

Adli pediatristler mahkemeye, çocuğun yaralarının kaynar suya daldırıldığını gösterdiğini söyledi. Üstelik zavallı çocuğa yapılan testler vücudunda uyuşturucu kalıntıları bulmuştu.

34 yaşındaki Emma Jade Short, iki gün önce Adelaide’deki Elizabeth Sulh Ceza Mahkemesi’nde, iki yaşındaki çocuğunun uğradığı ağır istismar nedeniyle ‘cezai ihmalle’ suçlandı.

Annenin 40 yaşındaki sevgilisi Rodney David Clough da aynı suçlamayla Port Adelaide Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Adam kefalet için başvurmadı.

ANNE YALAN İFADE VERDİ

Emma Jade Short, mahkemeye sunduğu savunmada, buharı görüp musluktan kaynar su aktığını anladığı anda hemen koşup suyu kapattığı söyledi.

Mahkemeye ifade veren adli tıp yetkilileri ise çocuğun vücudundaki morlukların birinin onu tişörtünden tutup zorlaması yüzünden oluştuğunu anlattılar.

Morluklar çocuğun boyun bölgesinde yoğunlaşmıştı…

Çocuğun kaynar suya batırıldığında nefessiz kaldığı için beyin hasarı yaşayıp yaşamadığı ise daha ileri tıbbi tahlillerle ortaya çıkacak.

İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Anne verdiği bir ifadede oğlunun, sevgilisi Clough’un bakımı altındayken yaralandığını söyledi.

Bu ifadeye göre kadın sevgilisi ve oğlunu yalnız bırakıp dışarı çıkmış; döndüğünde ise oğlunu yatakta baygın, sevgilisini ise panik halinde bulmuştu.

Kadının ‘ev hapsi’ cezası verilerek kefaletle serbest bırakılması gerektiğini söyleyen avukatı, Emma Jade Short’un, çocuğunun başına gelenlerin farkına ‘sonradan’ vardığını ve verdiği ifadenin gerçek olduğunu savundu.

“Bilseydi çocuğunu o adamla yalnız bırakmazdı. Polise ikinci kez ifade verdiğinde gerçeği anlattı. Adamla olan ilişkisinin doğası gereği durumun farkına varması zordu.”

AVUKATIN AÇIKLADIĞI KORKUNÇ GERÇEK!

Avukatın bahsettiği durum, olayın korkunçluğunu bir kat daha artıracak bir gerçeği saklıyordu: Emma Jade Short’un erkek arkadaşı Rodney David Clough, aynı zamanda istismara uğrayan zavallı çocuğun amcasıydı!

Mahkeme belgelerine göre, kadın, sevgilisi ve çocuğunun amcası Clough ile tartıştıktan sonra yaşadığı eyaletten kaçmak için bilet rezervasyonu yaptırmıştı.

Ancak davaya delil olarak sunulan bu iddialar kabul görmedi ve kadına kefalet hakkı tanınmadı.

Anne, kefalet duruşmasının sonucunu bir ay sonra öğrenecek, sevgilisi Clough ise aralık ayındaki yeni duruşmaya kadar içeride kalacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.