Diyarbakır’da aileler bir bayramı daha evlatsız geçiriyor

Posted by

Hain terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’da Diyarbakır HDP Vilayet Başkanlığı önünde evlat nöbetine başladı.

303 ailenin dönüşümlü olarak sürdürdüğü nöbette 1041’inci güne girildi. Bugüne kadar 37 aile çocuklarına kavuştu.

Diğer yandan yurt genelinde Kurban Bayramı kutlanırken çocuklarına bu bayramda da kavuşamayan aileler, 6’ncı bayramlarına da evlatları olmadan girdi.

Duygularını paylaştı

Evlat acısı çeken aileler, bir bayramı daha yürekleri buruk bir biçimde geçirmeye devam ederken hislerini paylaştı.


“Artık kâfi, bu annelerin babaların hasreti bitsin”

2019’da 16 yaşındayken kaçırılan oğlu Yusuf için hareketini sürdüren Celil Bektaş, 3 yıldır evladından başka bayram geçirmenin ıstırabı yaşadığını belirterek, “Diyecek söz bulamıyorum. İçimiz buruk, evlatlarımız yok. Evlatlarımız olmayınca bayram da yok bize. İçimiz el vermiyor.

Artık kâfi, bu annelerin babaların hasreti bitsin. Bütün çocuklara sesleniyorum; bakın anneleriniz, babalarınız perişan. Siz orada perişansınız, biz burada perişanız. Gelin, bu annelerin, babaların hasretleri bitsin.” dedi.

“5 yıldır bayramlarım sensiz geçiyor”

DHA’nın haberine nazaran; Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 5 yıl evvel 12 yaşındayken kaçırılan kızı Hasret için evlat nöbeti tutan Vahide Çiftçi de “Kızım ne olur, geri dön. Bugün bayram lakin çok güç geçiyor. 5 yıldır bayramlarım sensiz geçiyor. Ne olur gel, bu bayram birlikte olalım.” sözlerini kullandı.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.