Bitcoin Düşüyor: Bu 11 Meme ve Metaverse Coin ise Patladı!

Posted by

Bitcoin, son 24 saatte 19.000 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Önceki birkaç güne göre daha sakin olmaya devam ediyor. Öte yandan altcoin’ler, yatay hareketleriyle benzer bir konumda. Bu sırada 5 metaverse coin ve 6 meme coin değer kazandı. İşte detaylar…

5 metaverse coin sıçrama yaşadı: İşte fiyat hareketleri

Bitcoin düşüş yaşarken 5 metaverse coin, değer kazancı ile öne çıktı. Metaverse projelerinin arasında en çok Benzene (BZN), yüzde 69.8’lik bir artış yaşadı. Ardından VIBE (VIBE) yüzde 35 oranında yükseldi. Üçüncü olarak GameX (GMX) yüzde 12.7 arttı. MARS4 (MARS4) yüzde 9.2 artarken Avocado DAO (AVG), yüzde 9 değer kazandı.

Bu kripto para birimlerinin yükselişinin ardında belirli bir sebep yok gibi görünüyor.  Çoğunun ekosisteminde fiyatı etkileyecek gelişmeler yok. Yalnızca Mars4, Mars4 evrenindeki yeni aracı tanıtmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca Avocado DAO, Ertha metaverse’ü ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Ortaklaşa bir çekiliş gerçekleştirecekler. İki gelişmeye yönelik tweet’leri aşağıda görebilirsiniz:

6 meme coin’in değeri arttı

Meme coin’lere bakıldığında ise 6 altcoin’in ivmesi artmış gözüküyor. Öncelikle Vita Inu (VINU), yüzde 39.5 oranında değer kazandı. Ardından Swole Doge (SWOLE) yüzde 36.5 yükseldi. LiteDoge (LDOGE) yüzde 25.9 artarken Kitty Coin Solana (KITTY) yüzde 21.9 artış yaşadı. Banano (BAN) yüzde 16.4 yükseldi. Son olarak SuperDoge (SUPDOG) yüzde 14.1 ivme kazandı.

Piyasada son durum nedir?

Bu sırada Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri yatay seyretmeye devam ediyor. Bitcoin son 24 saatte 19.000 doların altına düşerken, TFUEL en önemli günlük kazanç olarak ortaya çıktı. Bitcoin’in hafta sonu, varlık hala 19.000 dolar civarında olduğu için önceki birkaç güne göre daha sakin olmaya devam ediyor. Geçen hafta, bir noktada neredeyse 22.000 dolara yükselen birincil kripto para birimi için o kadar da iyi bitmedi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere BTC, son haftalarda yükseliş ivmesini sürdürmeyi başaramıyor. Bu sefer de yörüngesini oldukça hızlı bir şekilde tersine çevirdi.

Böylece BTC, bir gün sonra 21.000 dolara geriledi. Kısa bir süre sonra 20.000 dolara düştü. Bitcoin’in tarihinin en kötü çeyreğinden birini işaret eden Haziran ayı sona ererken, varlık (Bitstamp’ta) yaklaşık 18.600 dolarlık yeni bir 10 günün en düşük seviyesine düştü. Ardından şaşırtıcı bir pump yükseldi. 21.000 dolara sıçradı, ancak dakika sonra 20.000 doların altına geri döndü. O zamandan beri, kripto para birimi şu anda bulunduğu yerde 19.000 dolar civarında kaldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.