Baykar’dan Ukrayna’ya üç Bayraktar TB2 bağışı

Posted by

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken, Ukrayna halkı ülkelerini savunmak için “Halkın Bayraktar’ı” ismiyle Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için bağış kampanyası başlatmıştı.

Kampanyaya Ukrayna’nın tanınmış isimleri, gazetecileri, sanatkarları, futbolcuları da takviye vermişti.

ÜÇ BAYRAKTAR TB2 FİYATSIZ VERİLECEK

Konuyla ilgili Baykar’dan açıklama geldi. Yapılan açıklamada 3 adet Bayraktar TB2 SİHA’nın Ukrayna’dan hiçbir fiyat talep edilmeksizin hibe edildiği duyuruldu.

Baykar’dan yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi;

“Ukrayna halkının vatanlarını savunabilmek ismine Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için “Halkın Bayraktar’ı” ismiyle düzenlediği bağış kampanyasının çok kısa bir müddette muvaffakiyetle tamamlandığını öğrendik.

Kamuoyunun tanıdığı isimler, gazeteciler, sanatkarlar, futbolcular, iş insanları, sıradan beşerler hatta çocuklar bu kampanyanın muvaffakiyete ulaşabilmesi ismine büyük yahut küçük demeden bağışlar yaparak ülkelerini desteklemek için katkıda bulundular.

Vatansever Ukrayna halkının belirledikleri amaca ulaşma dileği ve dayanışma ruhu bizi de etkiledi. Baykar olarak toplanan bağışlar ile alınması hedeflenen 3 adet Bayraktar TB2 SİHA’yı hiçbir fiyat talep etmeden Ukrayna’ya hibe ediyoruz. Bu gaye için toplanan tüm bağışın ise Ukrayna’nın onurlu halkının yararına kullanılmasını rica ediyoruz.

Baykar olarak adil bir tahlili arzuladığımızı ve kalıcı bir barış için dua ettiğimizi hürmetle bildiririz.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.