Bayanları gaye almıştı: İmam Halil Konakcı’dan yeni açıklama

Posted by

Çeşitli aralıklarla Cumhuriyet’i ve laikliği açıkça amaç aldığı konuşmalar yapan, Ankara Melike Hatun Mescidi İmamı olarak bilinen Halil Konakcı, kadın-erkek eşitliğine karşı provokatif sözler kullanmıştı.

Konakcı’nın, “Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı üzere. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. 100 yıl evvel dedelerimizin yatak odasında göremediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz. Neden? Bu bayanların başında yok mu adamları ağabeyleri babaları kocaları? Geçtim helali haramı haydi buna inanmıyorsun. Tamam ateistsin, imanın zayıf… Ya hiç mi kıskanmıyorsun lan? Kızın, karın o denli sokağa çıkarken, görüntü paylaşırken hiç mi vicdanın sızlamıyor? Benim aklım bu işi almıyor. Allah sonumuzu hayretsin” sözleri kamuoyunda reaksiyonla karşılanmıştı.

Öte yandan HKP, Konakcı hakkında kabahat duyurusunda bulunmuştu.

YENİ AÇIKLAMA

Konakcı, toplumsal medya hesabından yeni açıklamalarda bulundu.

“Bize düşen vakti hoş kullanıp mesleğimizi yapmaya devam etmektir. Daha fazla israf edecek vaktimiz yok” diyen Konakcı, şöyle devam etti:

“Şahsımıza yönelik planlı ve programlı hücum, hakaret ve tehdit edenleri muhatap almadan, bu vatanın öz evladı olarak son nefesimize kadar mesleğimizi yapmaya yani ‘Nefsimize, jenerasyonumuza ve tüm insanlığa bildiriye devam edeceğiz’ tüm tehdit ve hakaret edenleri isimli makamlara havale edip gerekeni yaptık. Daha fazla israf edecek vaktimiz yok.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.