Ayşenur Arslan: Ahmet Hakan, SADAT’ın öcü olduğunu fark etmiş, ne memnun

Posted by

Halk TV programcısı Ayşenur Arslan ‘Medya Mahallesi’ programında bugünkü yazısında CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun SADAT ziyaretine ait Halk TV’yi amaç alan Ahmet Hakan’a cevap verdi.

“Kılıçdaroğlu çok değerli bir atak yaptı, SADAT’ın önüne gitti ve SADAT’ı ifşa etti. Ben başından beri bu bahsin çok kıymetli olduğunu düşünmüş ve paylaşmıştım. Bu ekranda program yapan, haber sunan bütün arkadaşlarım da birebir vurguyu yaptı” diyen Ayşenur Arslan geçtiğimiz günlerde Halk TV’de SADAT Lideri Melih Tanrıverdi’nin konuk olduğu programa ait şunları söyledi:

“SADAT’ın kurucusu Tanrıverdi’nin oğlu Melih Tanrıverdi artık SADAT’ın Lideri. Geçenlerde Halk TV ekranına çıktı. Orada sorular soruldu. Bu Ahmet Hakan’a sıkıntı olmuş. ‘SADAT öcüsünü cicileştiren kanal’ demiş. Ahmet Hakan, SADAT’ın öcü olduğunu fark etmiş, ne keyifli. Ne vakit? Kılıçdaroğlu gidince.”

Hakan’a sorular yönelten Arslan şöyle devam etti:

“Ahmet Hakan, Kılıçdaroğlu’nun Halk TV’ye bozulduğunu nereden çıkartıyorsunuz? Konuştunuz mu, sordunuz mu, bilgi mi aldınız? Halk TV bugünlerde daima hırpalanıyor. Bazılarına nazaran Abdullah Gül’ün, bazılarına nazaran Davutoğlu’nun bazılarına nazaran SADAT’ın kanalı. Hiç kusura bakma Ahmet Hakan. Melih Gökçek’i programa çıkartıp da ‘Üç ay sonra Mansur Yavaş’ı bitireceğim. Elimde evraklar var’ diyen Gökçek’e ‘Nedir bunlar?’ demeyen, Melih Gökçek’i cicileştiren… O programda soru sorulamıyor.

Halk TV’ye dokunmayacaksınız. Bu kanalın o denli bir seyircisi var ki bırakın bizi onlar sahip çıkar. Siz kaç satıyorsunuz? Programlarınız kaç izleniyor? Bir dönüp bize haber verin bakayım.”

‘ZİRAAT BANKASI’NDAN ALINAN KREDİYE NE OLDU?’

Demirören Grubu’na ait sorular yönelten Arslan “Şunun hesabını başta işveren Demirören vermek zorunda. Gelin aşağıya ‘amiral gemisi’ dedikleri Demirören kümesinin Hürriyet gazetesinin Genel Yayın Direktörü Ahmet Hakan da vermeli. Ziraat Bankası gidiyor ahır, tarla haczediyor ancak biz bilmiyoruz Hürriyet’in, Kanal D’nin alınması için Ziraat Bankası’ndan alınan krediye ne oldu? Ödendi mi ne oldu bilmiyoruz. Evvel bunu açıklayın” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.