Avrupa’da cep telefonu kiralama hizmeti veren firma sayısı artıyor

Posted by

Fiyatların yükselmesinden ötürü klasik mülkiyet anlayışı tüm dünyada değişiyor. Birçok tüketici satın almak yerine kiralamayı tercih ediyor. Bu bağlamda otomobil, bisiklet, tablet, oyun konsolu hatta kulaklık kiralanabilen firmaların sayısı Avrupa’da giderek artıyor.

Avrupa’da telefon kiralama hizmeti veren ve telefon üreticisi olan Fairphone, cep telefonlarında örnek olabilecek bir kiralama hizmeti sundu. “Fairphone Easy” ismi verilen abonelik yolu Hollanda’da müşterilerin beğenisine sunuldu 

Fairphone Easy’e beş yıllık abone olunduğunda müşteriler aylık 21 euro fiyat ödüyor. Fairbone abonelik mühleti boyunca müşterilere sınırsız garanti sunuyor. Şayet size verilen telefonu uzun mühlet pak kullanmayı başarabilirseniz abonelik müddeti boyunca aylık 8 euroya kadar indirim yapılıyor. 

Abonelik evvelce telefonun ekranına uygulanmış bir ekran koruyucusu ve bir kılıf ile 256 GB depolama alanına sahip yeşil bir Fairphone 4 model telefon ile başlatılıyor. Abonelik mühleti boyunca telefon ziyan görürse firma sınırsız garanti kapsamında müşterilerden hiçbir fiyat almadan telefonu onarıyor. Şayet onarılamayacak durumdaysa sağlam kalan kesimleri yedek modül olarak ayırıyor ve müşteriye sıfır bir telefon veriyor.

Servis fiyatlarının ve telefon fiyatlarının arttığı bir vakitte ülkemizde de emsal hizmetlerin tüm dünyada olduğu üzere artması mümkün üzere duruyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.