Antalya’da eline tebligat ulaşmayan bayan eşyalarıyla birlikte sokakta kaldı

Posted by

Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Pınarbaşı Mahallesi’nde 8 yıldır 2 kızıyla birlikte yaşayan Sevda Mutlu’nun kira kontratı şubat ayında bitti.

Yenileme için konut sahibi M.S. ile görüşen Keyifli, beklemediği bir taleple karşılaştı. Mesken sahibi 1800 lira olan kirayı 3 bin 500 liraya çıkartmak istediğini söyledi.

Keyifli ise babasından kalan maaş dışında bir geliri olmadığını belirterek bu bedeli ödeyemeyeceğini belirtti.

4 ay boyunca kirasını yasal artışa nazaran yatırdı

Bunun üzerine 4 ay boyunca kiralarını yasal artışa nazaran 2 bin 500 liradan yatıran Memnun, geçen salı günü kapısına tahliye için gelen icra memurlarını görünce şok yaşadı.

Rastgele bir tebligat yapılmadığını söyleyen Keyifli, kendisini eşyalarıyla birlikte sokakta buldu. Gidecek yeri olmayan Keyifli, cumartesi günü kızının nişanı olduğunu, nişan kıyafetlerinin dahi nerede olduğunu bilmediklerini kaydetti.

“1800 lira olan kirayı 3 bin 500 lira yapmak istedi”

8 yıldır tıpkı meskende yaşadığını söyleyen Keyifli, “Şubatta mukavelem bitti. 1800 lira olan kirayı 3 bin 500 lira yapmak istedi. Ben de ödeyemeyeceğimi söyledim. O tarihten itibaren yasal artışa nazaran kiramı yatırmaya devam ettim. Bugün sabah zil çaldı ve uyandım. Kapıda 10 kişi vardı. Neye uğradığımı şaşırdım. İcra memuru olduklarını söyleyip içeri girdiler. Ne olduğunu sordum ‘Ev sahibi tahliye için sizi icraya vermiş’ dediler. Evrakı gösterdiler. Ben de bana kağıt gelmediğini söyledim” diye konuştu.

“Gidecek bir yerimiz yok”

DHA’nın aktardığına nazaran Memnun, çok güç durumda kaldığını lisana getirerek, “Beni odaya bile sokmadılar. Özel eşyalarımı bile elleyemedim. Bana rastgele bir tebligat ulaşmadı. 4 gün evvel nişan yeri için müsaade istemeye muhtarın yanına gittim. O da bana rastgele bir tebligat vermedi. Haberim olsaydı, en azından hazırlık yapardım. Kızım nişanlanacaktı, onun kıyafetleri bile eşyaların içinde kaldı. Çeyizleri bile sokakta kaldı. Gidecek bir yerimiz yok” tabirini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.