Altılı masa altıncı kere yarın toplanıyor

Posted by

Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş gayesiyle kurulan 6’lı masa yarın altıncı kere bir ortaya gelecek. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu; YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in konut sahipliğinde buluşacak. “Üçüncü Mustafa Kemal Zirvesi” ismi verilen toplantıda önderler, evvelki beş buluşmadan farklı olarak saat 14.00’te, öğlen yemeğinde bir ortaya gelecek. Bu değişikliğin, “toplantıların uzun sürmesi ve bildiri yayımının geç saate kalması” nedeniyle yapıldığı öğrenildi.

AĞUSTOSA KALDI

Toplantıda önderlerin, Erdoğan’ın açıkladığı “üçüncü kere adaylığı” ve bunun akabinde kamuoyunda başlayan “aday olup olamayacağı tartışmalarını” değerlendirmesi bekleniyor. Başkanların bu bahiste görüş alışverişinde bulunacağı ve bir “söylem birliği oluşturacağı” lisana getiriliyor. Edinilen bilgiye nazaran, iktidar kanadından 6’lı masaya yönelen “adayınızı açıklayın baskısına karşı nasıl bir hal alınacağına” da üçüncü Mustafa Kemal Zirvesi’nde karar verilecek. Toplantının akabinde önderler “bir aday açıklamayacak”, “aday belirleme süreci” ağustos ayında Saadet Partisi’nde yapılacak yedinci doruğun gündeminde olacak.

KADIN DAYANIŞMASI

Zirvede kurulacak sofrada, geçimini konutta yemek yaparak sağlayan bayanların lezzetleri yer alacak. YETERLİ Parti başkanı Akşener’in “kadın dayanışması” talimatıyla alınan bu karar, başkanlar için yemek hazırlayacak bayanların bütçesine de katkı sağlayacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.