Akdamar Adası bahar çiçekleriyle renklendi

Posted by

Yılın her döneminde ayrı güzelliğe bürünen Akdamar Adası, bugünlerde çiçek açan badem ağaçları, Van Gölü’nün maviliği ve eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini ağırlıyor.

Fotoğraf yarışması düzenlendi

Gevaş ilçesinden 20 dakika süren tekne yolculuğunun ardından ulaşılan Ada’da, ortaya çıkan güzelliğin tanıtılması amacıyla Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “1. Akdamar Badem Çiçeği Foto Safari Fotoğraf Maratonu” yarışması düzenlendi.

Çiçek vermiş ağaçlar, kilise ve göl mavisi

Yarışmaya katılarak güzelliği görüntülemek için Ada’ya giden fotoğraf tutkunları da badem ağaçlarının ve Akdamar Kilisesi’nin Van Gölü’nün maviliğiyle bütünleşen manzarasını fotoğraf karelerine yansıtmaya çalıştı.

En güzel kareleri çekmek için yarıştılar

Yarışmaya katılan Erciş Evrensel Fotoğrafçılar Derneği üyeleri de 3 gün sürecek etkinlik kapsamında Ada’ya giderek, en güzel fotoğrafları çekebilmek için çaba gösterdi.

“Herkese görmeyi tavsiye ediyorum”

Aralarında daha önce Ada’yı görmeyenlerin de olduğunu anlatan Kartal, “Buraya yaklaşık 30 kişiyle geldik. Eşsiz bir manzara karşıladı bizi. Herkes hayran kalıyor buraya. Çiçek açan ağaçlarla farklı güzelliğe bürünen Ada’yı görmeyi herkese tavsiye ediyorum.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.