Abonelik sistemi gündemde: Apple’dan ‘taksitli telefon’ sinyali

Posted by

Apple, taksit ödeyerek iPhone sahibi olunabilecek yeni bir satın alma modeli üzerinde çalıştığını açıkladı. Buna göre, bir uygulama ya da platforma üye olurmuş gibi aylık belli miktarlarda ödeme yapılarak yeni bir iPhone satın alınabilecek.

EKONOMİ 25.03.2022 11:10

Abonelik sistemi gündemde: Apple'dan 'taksitli telefon' sinyali

Abone Ol google-news

Türkiye’de cep telefonlarına taksit sınırı uygulanırken, ABD’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Apple’ın iPhone ve diğer cihazları için “abonelik” sistemi getirmeyi planladığı açıklandı.

Bloomberg’e konuşan kaynaklar, bir uygulama ya da platforma üye olurmuş gibi aylık belli miktarlarda ödeme yapılarak yeni bir cihaz sahibi olmanın önünü açmak istediklerini belirterek, “Apple’ın cihazları için bir abonelik sistemini geliştirdiğini söyledi” dedi.

Henüz bu projenin gerçekleşmesine vakit olduğunu aktaran kaynaklar, Apple’ın böylelikle satışlarını artırmayı planladığını belirtti.

Apple, eğer bu adımı gerçekleştirirse Apple Music, Apple Arcade gibi dijital aboneliklerin yanı sıra ilk kez cihazlar için benzer bir abonelik sistemini getirmiş olacak.

Türkiye’de cep telefonlarına uygulanan taksit sınırlandırması devam ederken, Apple’ın bu hizmetini Türkiye’de uygulamaya alıp almayacağına dair bir açıklama yapılmadı. Söz konusu iddiaların Apple’ın hisselerini dün yüzde 2.3 arttırdığı belirtildi.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.