ABD First Lady’si Biden, Covid-19’a yakalandı

Posted by

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, ABD Lideri Joe Biden’ın eşi Jill Biden’ın koronavirüs testinin müspet çıktığı duyuruldu.

First Lady Biden’ın hafif semptomlar gösterdiği ve kendisine antiviral Paxlovid ilacının verildiği belirtildi. Pazartesi günü semptom gösteren Jill Biden’ın Güney Carolina’da Lider Joe Biden ile birlikte tatilde olduğu, en az 5 gün karantinada kalacağı aktarıldı.

Joe Biden’ın ise sabah saatlerinde yapılan testinin negatif çıktığı, lakin ABD Hastalıkları Denetim ve Tedbire Merkezinin (CDC) tavsiyesi doğrultusunda 10 gün boyunca kapalı alanda maske takacağı kaydedildi.

Jill Biden’ın Sözcüsü Elizabeth Alexander, “Semptomlar yaşamaya başladıktan sonra yaptığı antijen testi negatif çıktı. Lakin daha sonra yapılan bir PCR testi olumlu sonuç verdi. First Lady’nin yakın temasları bilgilendirildi” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Lider Biden ise 21 Temmuz’da koronavirüse yakalanmış, 27’sinde testi negatife dönerken, 30 Temmuz’da testi yeniden müspet çıkmıştı. Biden’ın 6 ve 7 Ağustos’ta yaptırdığı testleri negatif sonuçlanmıştı.

KAYNAK: İHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.