80 yaşında DGS’ye girdi: Tabuta girene kadar okuyacağım

Posted by

İlahiyat fakültesi ön lisans mezunu 3 çocuk ve 8 torun sahibi Yaşar Aktaş, bastonuyla geldiği eğitim fakültesinde DGS’ye girdi.

İlerleyen yaşına karşın ölene kadar okumaya devam edeceğini belirten Aktaş “Niyetim; bu girmiş olduğum imtihanla 4 yıllık ilahiyat fakültesini tamamlamak. Birebir vakitte Türk lisanı ve edebiyatını da okuyacağım. Kamuda 25 sene çalıştım. Makine ve kimya emeklisiyim. Hala bu yaşımda bile yazıp, çiziyorum. Etrafımda beyaz kağıt görünce kesinlikle doldurmak, yazı yazmak istiyorum. İmtihanım, bana nazaran çok hoş geçti. Ama ÖSYM nasıl bilir, bilemem. Şayet kazanırsam, çok keyifli olacağım. İlahiyat fakültesini bitirdikten sonra da okumaya devam edeceğim. Tabuta girinceye kadar okumayı düşünüyorum” dedi.

”AZMİNDEN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Sınavda görevlilerin kendisini görünce şaşırdıklarını belirten Aktaş, “Beni kapıda görenler, ‘Neden geldin, çocuk mu getirdin’ dediler. ‘Yok kendimi getirdim’ dedim. ‘Nasıl’ diyerek şaşırdılar. İmtihana gireceğim, bu da imtihan kağıdım deyince inandılar” diye konuştu.

Amasya Üniversitesi Genel Sekreter Duran Çuhadar da “Yaşar amcamızı refakatçı olarak görmüşler. Misyonlu olduğum için gelip, sordular; bir amcamız geldi, 80 yaşın üzerinde imtihana girecekmiş, ne yapalım. İmtihan kağıdına bakınca imtihana geldiğini anladık. Keyifli olduk, azminden ötürü teşekkür ediyoruz. Gençlerimize ve çocuklarımıza, bu amcamız örnek olacak bir davranış sergiledi” sözlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.